etiketit

Mistä löytys tietoa ns. yleisistä tavoista taidenäyttelyssä. Kaveri sai aikaan näyttelyn ja kutsui avajaisiin mukaan.
182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itse olen käynyt muutaman kerran taidenäyttelyn avajaisissa ja yleensä ensin tarjotaan lasi kuohuviinia jokaiselle vieraalle. Tapana taitaa myös olla, että käydään kiittämässä näyttelyn pitäjää kutsusta ja saatetaan kehua taideteoksia. Näyttelyssä saattaa tulla ihan ventovieraat ihmiset juttelemaan kanssasi ja haluavat myös vaihtaa mielipiteitä teoksista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maalainen kirjoitti:

Mistä löytys tietoa ns. yleisistä tavoista taidenäyttelyssä. Kaveri sai aikaan näyttelyn ja kutsui avajaisiin mukaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu