Tietääkö kukaan?

Mistä johtuu ku alapää tosi kipee, kutisee ja sattuu koko ajan.. Menkat nyt 4pv myöhässä.. Välillä tulee kauheena valkovuotoo (?) Mikä mulla on? Minkälaiset oireet hiivasienitulehduksessa???
1245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Nimittäin hiivan oireet: kirvelee, kutittaa, ylimääräistä valkovuotoa. Apteekista saa hiivalääkkeitä tai sit meet lääkärille tarkistuttaan että kyseessä on just hiiva ja saat reseptin sellaseen kertalääkitykseen. Jos menkkasi alkamassa reseptilääke kannattaa hakea kun on pilleri, noita apteekkijuttuja ei voi käyttää kun menkat päällä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jokuvaan100 kirjoitti:

Mistä johtuu ku alapää tosi kipee, kutisee ja sattuu koko ajan.. Menkat nyt 4pv myöhässä.. Välillä tulee kauheena valkovuotoo (?) Mikä mulla on? Minkälaiset oireet hiivasienitulehduksessa???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu