kaukkari

etsin vahtikoiraa tilalleni ja nyt tarjottiin 3v.kaukaasian paimenkoira urosta.sopeutuuko tuon ikäinen koira uuteen kotiin?
2736
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaukkari on aika hankala rotu. Sun kannattaa miettiä asiaa perusteellisesti. Voi nimittäin tulla arvaamattomia ongelmia. Kaukkari on hurja otus ja sen sopeuttaminen voi olla hankalaa.

Äänestä

Kyllä kaukkarikin voi sopeutua hyvin uuteen kotiin, kunhan koti tietää mitä on hankkimassa.
Miksi koirasta luovututaan? Jos se on jo valmiiksi "ongelmakoira", harvoin sitä parempaan suuntaan saa kääntymään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


isäntä kirjoitti:

etsin vahtikoiraa tilalleni ja nyt tarjottiin 3v.kaukaasian paimenkoira urosta.sopeutuuko tuon ikäinen koira uuteen kotiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu