onko kukaan lukenut v.a:n kirjoja? lempikirjailijani, niissä on just sopivasti sellasta "kauhua"... paras sarja on ehdottomasti pimeyden kukat, koston siemenet, verenpunaiset terälehdet(vai mikä se oli, joku terälehdet kuitenkin...) ja menneisyyden joku;)mulla on pari omaa, mutta tietääkö kukaan saako noita ostettua mistään, ne on aika vanhoja jo kuitenkin... välillä vaan ärsyttää, kun tuntuu, ettei kirjailijalla ole muuta ideaa kuin köyhä vääryyttä kokenut lapsiraukka joka pääsee rikkaaseen kartanoon ja rakastuu sukulaiseensa! ensimmäisessä sarjassa veli ja sisko meni naimisiin ja äitinsä oli mennyt naimisiin setänsä kanssa... kirjailijan kuoltua sukulaiset on lopettanut keskenjääneitä tarinoita ja tehnyt uusia, mutta ne ei yllä samalle tasolle... kertokaa mielipiteenne!!
VIRGINIA ANDREWS!!!
.......
2129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Nämä luettelemasi ensimmäiset olivat hyviä. Muut, mukaan luettuna V.C. Andrewsin nimellä kulkevat, ovat rasittavaa vanhan toistoa. Tämä kirjailijahan kuoli ja perikunta tai mikä lie on sen jälkeen rahastanut nimellä.
Mä oon kans lukenu noita kirjoja, aika monta, enimmäkseen oon lainaillu niitä kirjastoista. Ihan hyviä mun mielestä. Nyt vaan en ole lukenut niitä aikoihin enkä enää muista mitkä olen lukenut ja mitkä en.