eroa eri tummennus kalvoissa ?

mikke

Niin onko paljonkin eroja eri merkkisissä kalvoissa ?

4

1574

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • esim. bilteman tummin kalvo, ei nää läpi kumpaankaan suuntaan, => M3 tummin kalvo sisään autoon ei nää, ulos näkee, pimeälläkin.

      Huhuja liikkuu myös joistain kalvoista, joista pestessä lähtee se tummennus aine pois hiljakseen, eli kun muutaman kerran peset ikkunat ni ne on "tummaraidoitetut". =) en muista minkä merkkiset nuo kalvot oli, ja toisaalta se saattaa olla vaan p**kapuhetta.

    • Tummennettu on

      Ota muutama mäyris, neljä kaveria ja helvetisti röökiä! Siinä kun illan ja yön pämppäätte ja tupruttelette porukalla autossas räppänät kiinni niin on jo nätti tasainen tummennus mittaritauluakin myöden aamutuimaan. Kannattaa yhdistää hyöty ja huvi.

    • Nimetön

      hirvee ero laaduissa.esim jotain cd cardikin ja muut halppiskalvot naarmuuntuu tosi helposti jo asennettaessa,eikä niistä nää pimeällä yhtään ulos.eli laatukalvot vaan esim sunguard tai 3m on hyviä,helpompi laittaa paikalleen ja pysyy naarmuuntumattomina tosi pitkään.itellä 3m eikä yhtään naarmua vuoden aikana,näkee kans pimeällä ulos.

    • kalvoja

      aitoo sävylasia sen olla pitää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      144
      6355
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      72
      5261
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3695
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3300
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      123
      2511
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      71
      2296
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2058
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1628
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1426
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      81
      1218
    Aihe