Todella outoa

Porvoo on parempi paikka kuin Helsinki!
4958
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

on moni muukin kaupunki Suomessa.

Äänestä

mitenkäs nyt tähän johtopäätökseen tulit?

Äänestä

Porvoo näyttää postikortissa kutsuvalta ja kauniilta. Kaunis kakku päältä ja sisältä täyttä pas...
Jos Porvoo olis talo, niin homeongelmat olisivat valtavat ja purku auttamaton.
Jos Porvoo olisi ihminen, niin olis varmaan psorias ja muut silsat.

Äänestä
  • tai ihminen (kuten mainitsit) niin sinä olisit sen loinen. Mutta sehän onkin sinulle tuttua puuhaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miehinen mies Oulusta kirjoitti:

Porvoo on parempi paikka kuin Helsinki!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu