mitä pitää tehä jos oon 13v. ja rakastan mielettömästi yhtä meidän luokan tyttöö joka kai myös tykkää musta! Pelottaa ku jos se ei haluukkaan mua.
Tyttö
tyttö 13
71072
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Menet vain rohkeasti kysymään, ei siinä muute keinoa ole. Onnea ja älä kuuntele niitä idiootteja joita hyvin luultavasti tätäkin tulevat haukkumaan
Sinun kannattaa miettiä tarkkaan :) Mielestäni kannattaisi antaa ajan kulua koska tuokin saattaa olla ohimenevää, ettei sitten kaduta :) Mutta jos olet varma asiastasi niin sitte ei muuta kuin onnea:)
jos et tunne, niin tee tuttavuutta. kysy vaikka harrastuksista ja muista, rohkeasti vain yrittämään. ^^
...ja ihastukseni kuulemma tietää ^^'. reaktio ei ollut kovin hyvä aluksi, mutta hän on kai jo jotenkin tottunut... tiedän, etten voi saada häntä ja tuota... näin. mutta jos luulet, niin tarkkauile tilannetta. en menisi sanomaan mitään ennen kuin olen aivan varma :).
sen tytön juttusille, pikkuhiljaa tutustutte ja sitä rataa, anna ajan viedä ja jos tosiaan se tuntee jotain sua kohtaan niin kyllä se siitä sitten etenee omalla voimalla, usko pois. Kunhan et hätäile ettet säikäytä sitä, anna ajan viedä mukanaan.. :)
"oon 13 v tyttö ja RAKASTAN mielettömästi"
ja p*skat. en pysty uskomaan tuota. etkö tiedä minkälainen voimasana "rakkaus" on? et varmaan kun käytät sitä noin.
niin no, mikähän minä olen sanomaan rakastatko vai et. mutta ihmistä, jota ei tunne kunnolla, ei minun mielestäni voi rakastaa.
mutta juu. järjestä vaikka tilanne jossa kysyt tytöiltä ihan viattomasti että voisivatko he kuvitella seurustelevansa tyttöjen kanssa. tässä tulee selville onko tyyppi hetero. jos on, niin unohda. jos ei, niin kerro tunteesi. ehkä hän pitää, ehkä ei, mutta jos hän itsekään ei ole hetero niin hän tuskin alkaa sinua inhoamaan :P (tiedän että jotkut heterot valitettavasti alkavat inhoamaan jos joku samaa sukupuolta oleva tuntee vetoa heihin, koska he pitävät sitä sairaana)
Nojoo.
Itsekin olin rakastunut tuossa iässä yhteen tyttöön. Enkä oikeastaan muista miten se homma lähti käyntiin, mutta varovainen lähestymistapa on suotava.
Jos se olikin väärä signaali, niin saatat menettää hyvän kaverisi ja kenties koko luokka (ja koulu!!) saa tietää.
Ei ainakaan kannata men kysymään: tykkäätkö musta?
vaan tehkää yhteessä asioita. Esim. parityötä tai jotain muuta että pääsette lähemäksi toisianne.
Ei kannata miettiä tykkääkö se musta ja haluat saada vastauksen heti, vaan vietä sen kanssa aikaa.
Varmasti parempaa kuin nolon tilanteesen joutuminen.