Oon vastikään muuttanut stadiin ja kallioon. Millainen paikka Nalle on? Voiko siellä "femme" sinkku löytää mielenkiintoisia tapauksia...vai onko se vaan kaljankittaus ja kohtauspaikka kaveriporukoille?
Entä. Miten sinkku voi hesassa -muutoin kuin deittipalstojen kautta- helpoimmin löytää seuraa?
Entä. Miten sinkku voi hesassa -muutoin kuin deittipalstojen kautta- helpoimmin löytää seuraa?
Vastaukset 18
Vanhimmat
..en tiedä, mistä huhu on alkunsa saanut, mutta pitääkö paikkansa, että eräs lahtelainen uusnatsipomo sai siellä turpaansa tässä joku vuosi sitten?
"Nalle Pubi
Kirjoittanut: hisseli 18.4.2006 klo 13.41 vai onko se vaan kaljankittaus ja kohtauspaikka kaveriporukoille? "
On.
Se on yhtä paljon kiinnostava paikka kuin terveyskeskuksen odotushuone, paitsi että jälkimmäisessä on enemmän luettavaa.
Sinulla riittää tuota energiaa negaatioon.Aina vaan uudestaan ja uudestaan.
ahdas ja savuinen kaljankittauspaikka, eikä tämä femmelesbo ainakaan sieltä ole ketään löytänyt. Mutta käy ihmeessä itse tsekkamassa.
Riippuu tietenkin millaista "seuraa" kaipaat.
Sinkun kannattaa mennä DTM:n Hehkuun ja vastaviin iltoihin muissa paikoissa.
Nalle kannattaa tsekata silloin kun siellä on joku häppeninki tai teemailta (aika harvoin on)
silloin voi "sulautua porukkaan" eikä tuu heti ilmi kuka on sinkku.
Nallessa on ollut? Tai on tulossa?
Käy kurkkaamassa! Tsemppiä! Itse en oo käynyt aikoihin, aikoinaan 10v. sitten ihan ok.,aika kova meno..
Ps.Stadi=keskusta, Kallio=Kallio.. :)
Se on hyvä paikka just Kallioon muuttaneille, useimmat muutkin sielä käyvät ovat just muualta muuttaneita!
Tehtiin joskus männävuonna ekskursio Nalleen, pitihän tuo kokea. Tyrmäävän pieni paikka. Ja savuinen. Saatettiin olla itsekin, hmmm, joteski tyrmäävän näkösiä siihen alempana sijaitsevaan "pöydälliseen" verrattuna: railakas butsiporukka ja sitten me tantit arvokkaasti kaljalasiemme ääressä. Meitä vilkultiin.
niin oli kovasti miehistynyt ja ilmeisesti myös heteroiutunut. Ja rähjäistynyt. Eipä se kyllä koskaan ole mikään luxus-paikka ollutkaan. Jotkut toki tykkää Nallesta ja hyvä, että se on olemassa. Itse kaipaisin jotain hieman "fiinimpää" ja pubimaisempaa paikkaa. Nalle on keskikaljabaari.
Nallessa on kaikenlaista porukkaa. Asiakaskunta on mielestäni siistiytynyt viime vuosina, mutta itse paikka on mennyt alaspäin kuin lehmän häntä. Sen jälkeen kun paikan omistaneet lesbot lähtivät muutama vuosi sitten ja Nallea alkoi pyörittää uusi omistaja, niin siellä ei ole tehty remontin remonttia eikä mitään muitakaan eleitä viihtyisyyden parantamiseksi.
Mutta mutta - kaikessa rähjäisyydessään Nalle on jonkinlainen olohuone. Tarkoitan siis sitä, että siellä on kohtuullisesti porukkaa lähes joka ilta eikä koskaan voi tietää, kehen siellä törmää. Ja mielestäni siellä ei katota ketään kieroon, vaan kaikenlaiset immeiset istuvat siellä sulassa sovussa.
Mutta jos olet kovin nuori ja kovin femme, niin ehkäpä DTM:n yläkerta lauantaisin on sinulle parempi paikka naisen metsästykseen...
Onks siellä vielä bilispöytä kumminkin?
eikä mahtuiskaan. Valitettavasti Nalle on tosi savuinen, mut onneksi kesä on tulossa niin ikkunoita voi pitää auki. Itse olen menossa käymään sielä huomenna pikaisesti alkuillasta. Ehkä törmätään sielä :).
bilispöytää. Ei varmaan 10 vuoteen.
Nalle on kiva paikka siinä mielessä, että siellä kuulee sentään toisten puheen, toisin kuin dtm:ssä. Mukava rupattelu paikka, mutta en tiedä sitten saako sieltä seuraa, itse oon aina mennyt jonkun kanssa sinne. Parasta Nallessa on juke box.
Hei!
Olen 59-vuotias Leila-niminen nuorekas leskeksi 13 vuotta sitten jäänyt käsityö- ja elokuvaharrastaja Helsingistä.
Viime aikoina minua on mietityttänyt useat erilaiset asiat, jonka takia olen kirjoittanut tänne Suomi 24-palstalle. Olen tutustunut näillä palstoilla useisiin mukaviin ihmisiin, joiden kanssa olen saanut päivitellä maailman menoa.
Huomasin tässä viestiketjussa oli puhetta Kallion Karhupuistossa sijaitsevasta ravitsemusliikkeestä. Itse en ole kyseisessä liikkeessä koskaan käynyt, koska olen saanut kristillisen kasvatuksen ja tunnustan näissä asioissa kristillisiä arvoja, kuten pääministeri Vanhanenkin tekee. Katson kuitenkin, velvollisuuteni on ohjata teidät, nuoret näkemään, mitä ympärillänne tapahtuu.
Siksi laitan tähän alaviitteen erääseen keskusteluun, jota tuttavani (internetissä tapaamani aktiivinen keskustelija) Raili kävi useiden alaan vihkiytyneiden henkilöiden kanssa viime kesänä. Itsekin otin tuolloin tähän keskusteluun kantaa, koska minua kiinnostivat tuon puiston tapahtumat (minulla on joitakin ystäviä niillä kulmilla).
Toivon, että keskustelu on kaikille rakennukseksi.
Siunattua suvea!
Terveisin Leila
Tässä lupaamani alaviite:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=680&posting=22000000010118929#22000000010118929
Niitähän on pyörinyt siinä Nallen kulmilla.
Skinin Bermudan-kolmio: Ensin Nalleen, sitten mäkeä ylös kauhuissaan Aslaniin ja sitten rituaalimenoja harjoittamaan karhupatsaan luokse.
Sinne kai se lahtelainen uusnatsipomokin katosi.
Taso on myös mun mielestä laskenut ja savuinenkin paikka on. Mutta se on kaverereiden kohtaamispakka enemmänkin. Sieltä jatketaan keskustaan, tai vietetään mukava ilta yleensä omalla porukalla. Törmäsin nykyiseen puolisooni Nallessa 5 vuotta sitten. Olemme vieläkin onnellisesti yhdessä. Koskaan ei voi tietää, missä se oikea tulee vastaan? Olipa kyseessä kaljakupppila tai Dtm. Hyvää kevättä!