Mitä muita palveluntarjoajia on www-sivujen levytilaa ja osoitetta varten, kuin Sonera? Siis sellaisia, joilta saa osoitteen tyyppiä www.munsivut.fi/net/tms... Ei mitään www.personal.inet.fi/munsivut -tyyppistä sekamelskaa.
Mitä nimitystä tällaisesta levytilan ja osoitteen käsittävästä paketista oikein käytetään? Onko se nyt sitten se domain?
Mistä levytilaa
6
903
Vastaukset
- täällä saisikaan
mainostaa niin kts. esimerkiksi
minun käyttämääni
http://www.datamappi.fi/ - Höpö
Se » munsivut.net » on domain. Webhotellit ovat paikkoja jotka vuokraavat tilaa kotivuja varten. Webhotellit myös rekisteröivät haluamasi domainin ja ohjaavat sen osoittamaan vuokraamaasi sivutilaan.
Webhotelleja voit vertailla vaikka osoitteessa http://www.webhotellit.com/
Itselläni on myös hotellipaikka tuon edellisen mainitsemasta datamapista, mutta myös muita hyviä on tarjolla.
Hinnan ja laadun suhde ei taida mennä ollenkaan käsi kädessä noiden hotellien hinnoissa. - otin..
Täältä: http://www.serverimaailma.com
Edullisin paketti 15e (vuosi) 20e asennus, ei mainoksia, nopee yhteys, mysql tietokanta jne... suosittelen.
Ei minun mielestä kallis ja itsekkin ihan vaan harrastuspohjalta ja opiskelimielessä teen kotisivujani ja hyvin toimivat http://www.knubits.com - Nasse
www.ammuu.com
Hei!
Webhotellit.com jo ehdittiin mainita, mutta muutamia muitakin on:
http://www.hostingvertailu.org
http://www.jonhs.com/puskaradio/kategoriat.php?category=Web Hosting
http://murobbs.muropaketti.com/thread.jsp?forum=25&thread=377414
-Mikko / Scene Group
- Roope_82
Itselläni on www.zoner.fi :stä domain paketti käytössä. (eli muotoa www.omaosoite.fi)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2609077IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3126299Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661380Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61311- 1091111
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.791005Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut61889Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43788MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311708Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23696