Kirvesmiehen

Paljonko arvon palstalaiset ovat yleensä maksaneet kirvesmiehelle palkkaa kesämökin pystytyksestä?

Oletteko maksaneet myös päivärahat ja kilometrikorvaukset?? Ajomatka n. 50km.

Tiedoista kiittäen

:D
3668
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kertoo kyllä hintansa,ei siihen sulla paljon sanomista oo.

Äänestä
  • Jep mua lähinnä kiinnostaa käytäntö päivarahojen ja km-korvausten suhteen. Kyseessä on siis firma ja mielestäni päivärahojen maksaminen ei kuulu minulle?

    Äänestä

  • rahat? kirjoitti:

    Jep mua lähinnä kiinnostaa käytäntö päivarahojen ja km-korvausten suhteen. Kyseessä on siis firma ja mielestäni päivärahojen maksaminen ei kuulu minulle?

    firma laskuttaa vain tuntiveloituksen. esim 30e alv. sen päälle ei makseta mitään.
    timpuriyrittäjä tekee päiväraha vähennyksen
    verotuksessaan jos täyttää edellytykset.
    itte teen tolla hintaa,pk-seudulla voi joutuun
    maksaan enemmän.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


palkka? kirjoitti:

Paljonko arvon palstalaiset ovat yleensä maksaneet kirvesmiehelle palkkaa kesämökin pystytyksestä?

Oletteko maksaneet myös päivärahat ja kilometrikorvaukset?? Ajomatka n. 50km.

Tiedoista kiittäen

:D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu