mikä ihme teitä osaa motoristeja riipoo????oon seurannu jonkunaikaa näitä keskustelu (vittuilu) palstoja,esim kun joku alotteleva motoristi kyselee neuvoja pyöristä tai liikenteestä niin puolet vastauksista on pelkkää vinoilua!!!!! enemmän kunnioitusta ja yhteishenkeä tähän hienoon harrastukseen.elekääkä aina morkatko toisen pyörämerkkiä,ei sitä parasta motskaa oo vielä tehty eikä tulla koskaan tekemään.hyvää kesää kaikille custom,katu,ja enduro jne.motoristeille.ps.ja moikataan käpälällä ku kohdataan liikenteessä.
mitä ihmettä
äijä-54
152250
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Vanhat hyvät ajat ovat mennyttä..jolloin oltiin vain rätkäjätkiä...nyt on kaikenmaailman hyypiöt ja motoristit!
Tuntuu ettei se ole ainoastaan täällä sitä v***uilua vaan sitä on muillakin palstoilla. Esimerkiksi luulisi tuolla VMPK saitilla olevan motoristi veljeyttä ainakin, mutta kauheeta vääntöä koko ajan jostain v*tun Stalineista sun muista jotka ei liity mitenkään moottoripyöräilyyn.
Kait se on tää nykyajan meininki joka on kaikilla elämän aloilla nykyisin niin oma napa kohtaista että ensin minä ja mun mielipiteet ja muut olkoot hiljaa ja nöyrtykööt. Samat jutut ne tuolla autopuolen palstoillakin on, häiriköitä jotka kirjoittelee ihan jotain muuta mistä on ollut kyse.
Mut ei se mitään äijä -54, moikataan kun tullaan vastaan.
itsetunto on niin maassa näillä pikkupojilla.
ovat tasolla mun isi on voimakkaampi kuin sun.
moottoripyöräily on hieno harrastus ja ainakin matkamotoristit merkistä riippumatta moikkaa ja juttelee.nää toria kiertävät fighterit on asia erikseen,ne riitelee kenen mopo on äkäisin ja sitä rataa.mulla on tuttuja h-d miehiä jotka hyväksyy kyllä motoristin merkistä riippumatta.eli ne on motoristeja.
ei kai kanssa motoristi itse nyt vain syyllistynyt aika rankkaan yleistykseen,joku fighter kuski saattaa tervehtiä muita ja kiertää muutaki ku toria pätemättä turhaa moponsa tehoilla.itse olen muovi mopo kokeiluni jälkeen päätynyt tyyli suunnassa fighter mopoihin koska ne miellyttää silmää, ja sillä on kiva ajella ku on hyvä ajo asento.viime kesänäki vallotin etelä suomea ja kävin norjassaki ajeleen,että semmoista.
niin pääsi käymään että yleistin.
en siis tarkoittanut että jos on sreetfighter niin automaattisesti jää nakkikoppia kiertämään ja torille keulimaan.
kaikissa on ihan ok motoristeja,mutta ei voi kieltää etteikö fighter tyypeissä ole paljon sellaisia jotka on pv.susukin selästä gixxerin päälle nousseet siis vielä kypsymättömiä nuoria.
kuulinpa äsken keskustelun jossa pari tyyppiä jutteli toinen kysyi kukahan se oli joka nosti kättä.toinen vastasi että se on tapa tervehtiä vastaantulijaa.johon toinen et emmä sitä tuntenu en kai mä outoja moikkaa.että silleen
Yhdyn tohon samaan kanssasi. Minusta olisi kivaa jos vastattaisiin kysymyksiin kunnolla eikä V...tuiluilla. Naiskuskina olisi kiva saada vähän tietoa pyöristä ja siitä mitä pyörän pitoon kuuluu.Itse olen kauan ajellut joten jo jotain tiedänkin.Aina tulee uusia kuskeja ja hekin kaipaavat neuvoja. Nyt kun tekee kysymyksen saa kyllä hyviäkin vastauksia mutta valitettavasti aina joku heittää jonkun typerän alentavan juttunsa mukaan. Onneksi on kunnon heppuja mukana jotka pitää moottoripyöräilyä aatteena.Jokanen joka ajaa pyörää on valinut sen ihka ikioman rakkaan pyöränsä, niin minäkin. Olis se typerää jos kaikki ajaisimme samanlaisella pyörällä.Minä ainakin morjestan jokaiselle vastaan tulevalle pyörälle.
hyviä ajomatkoja kaikille, niin naisille kuin miehillekkin, sillä nyt alkaa tosi miesten ja naisten odotuksen päättyminen .
Ai niin... Ja ne jotka heittää typeriä juttujaan tänne, katsokaa että fillarissanne on apupyörät paikoillaaan ja muistakaa ehdottomasti KYPÄRÄ päähän!!!!!!!! Voimme sitten talvella lukea teidän heittojanne täällä taas....
Kylläpäs sitä ollaan niin motoristia että.
Juuri näitä tolloja tuo edellä oleva motoristi näinen tarkoitti.
Please älä lisäänny, muista ehkäisy.
Näinhän sen pitäisi olla, että asiallisiin kysymyksiin vastataan asiallisesti, toki ainahan huumoria saa olla mukana, mutta selkeä asia pitäisi käydä reilusti selville. Toki näinhän se on monta kertaa myös kasvotusten niin miuksei myös täällä? No syynähän taitaa olla tuohon vittuiluosastoon suurimmaksi osaksi yli innokkaat puberteetti iässä olevat tenavat jotka yrittävät tuolla tavalla päteä ja luulevat olevansa "kovia" jätkiä. tosin tämä ongelma tuntuu seuraavan lähes kaikille internetin keskustelupalstoille missä ei ole rekisteröitymispakkoa, jopa joillekin niillekin.
Toivottavasti en kuitenkaan vastauksellani pilannut päivääsi. Ja tien päällä morjestellaan kuitenkin onhan ajokausi jo hyvässä vauhdissa kun taas vaan kerkiäisi tien päälle muilta kiireiltä, ajokausihan alkoi jo täällä keski-suomessa 2.4, samaan aikaan kun oli Jyväskylässä näyttely.
Dagens läpp : Mutta me miehethän emme voi v*lla - ainoastaan veljeillä.
totta puhut!!! nämä pahimmat vittuilijat näyttää käyvän joka osastolla päätä aukomassa. Jotaki finninaamoja joilla on kova tarve uhota ja näin se käy nykyään. Ennen riehuttiin kylällä ja vähän painittiin. Nykyajan nörtit ne tappelee ja haastaa tällä tavoin... Heh
Joskus Jippiin palstalla oli yli-innokas sheriffi,joka poisti lähes kaiken.Toisaalta siellä lyötiin yli oikein kunnolla välillä ja siivota pitikin.Myönnän itse joskus heittäväni sekaan hieman "asiatontakin",mutten pidä sitä pahana jos tietyt säännöt toimivat,eli ei puututa henkilöön,ei selvästi v-tuilla,eikä pistetä halvalla tai alta lipan.Mieluummin luen rikasta polveilevaa tekstä,kuin kuivan harmaata virkamies keskustelua.
Täällä lähes päivittäin vierailevana ja usein kantaaottavanakin opin tietysti muistamaan ne aiheet jotka kiinnostavat,tai sitten eivät.Avaukset yleensä luen ja se jo paljon kertoo missä mennään.
Asallisia kysymyksiähän tossa keväämmällä kysyttiin,kuten mikä edullisin vakuutus (n.137 krt) jne jne.joihin ei kertakaikkiaan enää kukaan jaksa vastata asiallisesti kaikenaikaa..
Hyvää ajokesää kuitenkin kaikille ja moikataan jos siltä tuntuu.Juttelemaan tulen varmasti taukopaikalla,ellei olemus ole torjuva.
ps. vieläkin palelee eilinen ajoretki hrrr.....
tommoset kivat herjat,kunhan ne ei ole ainaista oman
pärrän kehumista eikä toisen pärrän mollaamista.
monet naurut on naurettu ja onhan siellä asiallisiakin vastauksia.
v...tuilu ja herja on kaksi eri asiaa.
Kannattaa lukea parempia paikkoja. Tämä on pelkkä teinien mellastuspaikka, ihan jokaikisellä osastolla. Ne asialliset keskustelufoorumit ovat ihan muualla, ja kaikissa on vähintään rekisteröitymispakko. Maksulliset keskustelut ovat vielä parempia. Niin, ja ne todelliset motoristit tuskin internetissä kirjoittelevat...
äijä kiittää asiallisista vastauksista!!!!!