Clarion autoradio/CD -soitin

Kysymys koskee Clarion radio/CD soitinta. Radio toimii moitteettomasti mutta kun laittaa tavallisen kaupasta ostetun CD:n niin tulee ilmoitus ER6 ja CD ei ala soimaan.

Mitähän tuo koodi mahtaa tarkoittaa?
2869
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

auton mukana tulleessa mallissa drb3675r joku levy lähti soimaan ja toinen ei, teki juuri tuota virheilmoitusta varsinkin kostealla, tässä errorit mitä manuaalissa on.

cd er2 = cd-levy on jumittunut soittimen sisälle eikä tule ulos

cd er3 = cd-levyä ei voi soittaa naarmujen yms. takia.

cd er6 = cd-levy ladattu ylösalaisin cd-soittimeen, minkä vuoksi levyä ei voi soittaa.

en tiedä miksi se tuota erroria ilmoitti vaikka levy oli oikein päin, olisiko lukupäässä likaa, mutta itse vaihdoin mokoman lakkoilevan soittimen alpineen niin sai taas cd-boxinkin käyttöön.

Äänestä
  • Aloittaja

    Kiitos vastauksista, manuaalia ei ollutkaan mukana autossa joten tuo selvensi asiaa paljonkin. Tosin kyllä se CD oikeinpäin oli mullakin joten jotain häikkää on varmaan lukupäässä kuten arvelitkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_14313 kirjoitti:

Kysymys koskee Clarion radio/CD soitinta. Radio toimii moitteettomasti mutta kun laittaa tavallisen kaupasta ostetun CD:n niin tulee ilmoitus ER6 ja CD ei ala soimaan.

Mitähän tuo koodi mahtaa tarkoittaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu