Hackman pannu

kelvoton

Hackmanin teflon-pintainen paistinpannu "Hackmann Induction Steel Base"
taitaa olla kovin heikkolaatuinen nykyään. Meillä kesti muutaman paistokerran kun kaikki alkoi tarttua pintaan ja lujasti. Pitkä takuu ei korvaa mitään, selitttävät jotain epämääräistä liiallisesta kuumuudesta. Mutta taatusti ei ole kuumennettu liikaa, kalliin pannun myyjäkin varoitteli siitä. Nyt käytössä Lidlin joku sveitsiläispinnoitteinen ja tosi hyvin kestänyt jo 5 kuukautta.

8

4450

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toinen pettynyt

      Jää minultakin Hackmanit kauppaan tästedes. Ostin Kovanaama-paistokasarin, joka oli ensimmäisen käytön jälkeen naarmuilla muovilastasta huolimatta. Lähetin pannun Hackmanin laadunvalvontaan, josta sain uuden tilalle. Saatekirjeessä oli maininta, että asia johtui valmistusvirheestä, mutta uudelle pannulle kävi aivan samalla lailla, tosin muutaman käyttökerran jälkeen. Enää en jaksa pannuja postitella, taidan siirtyä minäkin halpispannuihin.

      • finland

        Niissä lukee ja kun tutkit tarkempaa niin löytyy tekomaaksi muu kuin härmä.(etelään menee)
        Totesin tämän oikeen Hackmannin myymälässä ja täst edes ne saavat jäädä myös sinne, aikaa on jo parivuotta.
        Paino se on mikä noissa pannuissa ratkaisee ja jos tuote on kevyt eihän siinä voi mikään pinnoite kestää


      • ei Hackman
        finland kirjoitti:

        Niissä lukee ja kun tutkit tarkempaa niin löytyy tekomaaksi muu kuin härmä.(etelään menee)
        Totesin tämän oikeen Hackmannin myymälässä ja täst edes ne saavat jäädä myös sinne, aikaa on jo parivuotta.
        Paino se on mikä noissa pannuissa ratkaisee ja jos tuote on kevyt eihän siinä voi mikään pinnoite kestää

        Olen kyllä kuullut, mutta en oikein uskonut, että Hackmanit tehtäisiin jossain vinku-intiassa, omistus ainakin lienee Italiassa. Mutta ainakin Hackmnanin nykyisten kalliitten paistinpannujen heikko laatu viittaa siihen suuntaan, - tosin italialaiset halpapannutkin ovat kai kohtuullisia. Enää en Hackmannia osta.


    • suvi

      meillä on kans yks kovanaama ja sen pohja on ihan vino.keikkuu liedellä miten sattuu. ei kestänyt kauan... sit ostettiin (tosi kallis) timanttipinnoitettu paistinpannu ja se on kyllä hyvä!

    • Zoltan

      jo kauan sitten. Ei sitten ole jälkeäkään siitä kotimaisesta laadusta enään.

      • sontaa

        kallis kuin mikä on Hackmanin pannu, mutta ei kestä mitään eikä takuu korvaa mitään. On kai italialaisomistuksessa, mutta pannut tehdään jossakin idässä. Ennen hyvä, nykyään täyttä sontaa.


      • Nippa

        Kahva irtosi vähän käytetystä Hacmanin inductio-pannusta. Ei korvausta.
        Olisi voinut tulla vaaratilanne. Siirryn kokonaan sveitsiläisiin, joista erinomaiset kokemukset.


    • gourmetkokki

      Tokmannin keraaminen pannu aivan yliveto.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      84
      5297
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      30
      3526
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      40
      2874
    4. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      27
      2094
    5. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      59
      1851
    6. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      286
      1646
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1596
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1392
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1366
    10. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      7
      1175
    Aihe