blackbird

moi!
ostin tammikuussa -97 blackbirdin jolla on ajettu 71000km kone käy kuin kello.
ei siis mitään vikaa.
kyselisin vaan että onko kellään kokemuksia moisen pyörän käyttö iästä ja paljonko kestää esim. jakoketju ennenkuin täytyy vaihtaa.
ja onko sama kuin 1000f että rupee kilisemään?
ainakin on erillainen ajaa kuin vanha 1000f perskeles.


Hyvää ajokautta kaikille prätkähiirille.
31240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos ei kylmänä ääntele niin on varmaan ainaskin kiristäjä vaihdettu,koenehan on Hondalla tunnetusti vahvin mitä pyöriin on tehty.

Äänestä

itse omistin samanlaisen ja kun vaihdoin sen niin mittarissa oli jonkun verran alle 70tkm. Siihen pyörään vaihdoin 3kpl kiristimiä. Viimeisin kesti n. 1000km kunnes alkoi taas ritistä tyhjäkäynnillä. Tästä hermostuneena purin tuon kiristimen ja laitoin jousta aavistuksen tiukemmalle ja hienosti alkoi toimia! Ettei vaan olisi minun vanha mopo??? Titaanin värinen ja minun aikaan siinä oli Acrapovicin putki kiinni ja korkeampi ohjaustanko(-t).

Äänestä

Itsekin ostin 2005 elokuussa yli 60tkm.ajetun.No nyt jo 70tkm.Mullakin käy tosi siististi,huoltelin tota viime syksynä ja tuli mieleen tuo nokkaketju hilut vaihto,mutta noi xx veteraanit neuvo,ettei kannata turhaan rassailla,kovaa ajoa vaan.Vaihdan ton ketjusysteemin kuitenkin ensi talven aikana,samoin kun säädän imuvenaan lisäävälystä,kun oli nyt minimissään 0,13mm.Toi konehan kestää ihan hirveitä.Tässä yksi linkki,yli 100 000 MAILIA ajetusta,ilman isompia huolia.http://www.superblackbird.info/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hondamies-76 kirjoitti:

moi!
ostin tammikuussa -97 blackbirdin jolla on ajettu 71000km kone käy kuin kello.
ei siis mitään vikaa.
kyselisin vaan että onko kellään kokemuksia moisen pyörän käyttö iästä ja paljonko kestää esim. jakoketju ennenkuin täytyy vaihtaa.
ja onko sama kuin 1000f että rupee kilisemään?
ainakin on erillainen ajaa kuin vanha 1000f perskeles.


Hyvää ajokautta kaikille prätkähiirille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu