Ducki ja jello! Missä työ ootte? Oottako työ karanna yhessä lemmenlomalle? Salakihloissa? Fritsuja tekemässä teinilööv-tyyliin, hä?
Ankka! Tommonen peli ei vetele. Tää on sun lampes. Sitä paitsi ei ole kiva kirjoitella tänne, kun kaikki muut on viksumpia. Sinä parahin D. oot yhtä pöljä kuin minä.
Jello! Teidän Naisellisuutenne! Hilimakin jo itkeä tihruttaa, ettei oo leikkikavereita. Sääli nyt vähän naisparkaa ja laita hälle terkkuja.
Että tällästä kurinpalautusta, anteeksi vaan!
Ankka! Tommonen peli ei vetele. Tää on sun lampes. Sitä paitsi ei ole kiva kirjoitella tänne, kun kaikki muut on viksumpia. Sinä parahin D. oot yhtä pöljä kuin minä.
Jello! Teidän Naisellisuutenne! Hilimakin jo itkeä tihruttaa, ettei oo leikkikavereita. Sääli nyt vähän naisparkaa ja laita hälle terkkuja.
Että tällästä kurinpalautusta, anteeksi vaan!
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kanarialla
Eipäs kun Italiassa oli pitkä keikka. Semmoista vaalilappujen tehtailua. Silvion piti voittaa, mut Romano makso paremmin. Kyl on käpälät kipeenä :/ Mut nyt ollaan sitte miljunäärejä. Romano anto kassillisen liiroja ja Silvio kans. Vedettiin välistä ;P En muuten jaksa nyt pidempää raporttii raapustaa. Vähänks hankalaa tökkiä nokalla näppistä :) Kuhan käet paranee, ni lissää tuloo ;D
D. "vaalikone" Duckzoni
Oisit räpytelly harvemmal tahil,
niin ei tarviis nokkii.. :DDDDD
Iiiksss... ;)))
Laitahan, laskutelinees ekaks kuntoon.. ;)))
Ettet vaan ollut sorzettojen panttipankina?
Ja vaalivilppiepäily kuulusteluissa tuli näpeille, hä?
Mutta hyvä kun pääsit pakoon ja nuoleskele ne
räpylät nyt pian kirjoitus kuntoon : )
Sie oot polttanna näppis..?#¤%#¤&(/&/%¤#??
Onneks uot kuitennii elävien kirjoissa, tuo Äijäkäs alako olleen mahottoman huolissaa Siusta.
Ja..Jeltsukkii kaipailee.........
Hilima von kans-aina-huolissaan-kamuista
... niit vaalippui oli raapusteltava tuhansia ja taas tuhansia ;P Näpit ei palanu vaan alkoi aristaa. Ankattarien kans taasen joskus kyl voi näpit alkaa kuumottaa vallan hirveesti ;) Pari tai jotain kertaa poltettukin, hihi ;P Onneks kylmä vesi on keksitty? Varmaan just siks :)
Hassu sana tuo "kaipailee". Vois olla kiinalainen nimi? Eiks voiski? Kai Pai Lee :) Vai onks Jeltsu alkanu seukkaamaan jonkun Kai Pai Leen kaa? :P Nythän asia selkiskin :D Täytyy kysäistä Sankhain pojilta. Kaislikon mahvialla on alaosasto siellä. Heidän sihteerikkö, Hut Sui Lee, tietää aina uusimmat ja mehevimmät seukka-juorut ;P
D. "Ret Kui Lee" Duckzoni
että mihin olet kadonnut. Tietäisitpä, miten monena iltana jäiden lähdön aikaan minäkin kävin kaislikossa huhuilemassa, pelkäsin, että jäät ovat sinut ankkaparan vieneet mennessään. Onneksi ei sentään käynyt niin. Mutta jotain sinulle on kyllä tapahtunut. Ei tarvitse kertoa, jollet halua. Minulla on omat aavistukseni, niinkuin naisilla yleensä on...
... heh? ;P
quote: "Ei tarvitse kertoa, jollet halua".
Siis: "kerropa hyvällä tai sinulta nypitään pyrstösulat"? :O :)
Voivoi? Hyvin arkisia syitä. Mitään hekumallista ei ole tapahtunut, olisikin. Tunnustaisin mieluusti :/ Pelkkiä kirjallisia tuuneja sekä vähän tien päällä oloa. Univelatkin piti maksaa pois rankkojen viivästyskorkojen kera.
Että kunnossa ollaan :) Hissi nousee taas nykimättä ylimpään kerrokseen ja Dr. Duckkikin ottaa jälleen varauksia vastaan. Uutuuspalveluna on tarjolla kaislikon labran kehittämä super-forza ja makia "masennusinjektio" naispotilaille ;P Laajennus menttaalipuolelle, viitaten vanhempaan trediin aiheesta, katsottiin välttämättömäksi :D
Mitäs vielä? No jee ... Caddyyn on hankittu uusi takasohva. Vanha oli niin pahasti huulipunan tahrima, että ei saatu enää millään tökötillä puhtaaksi ;P Myytiin se vanha Kiasmaan ja saatiin siitä iisit kolkyt donaa. Tykkäsivät kun on niin värikäs? Kuulemma värikylläisempi kuin yksikään Särestöniemen taulu ;P
Jotta onkohan jonkun puutelistalla mannermaisen tyylikäs kesäduckki mökin rantaan räpylöimään? Kaupan päälle tulee jämäkkä kuuri Dr. Duckin "masennushoitoa" ;)))
D. "siankaarlo" Duckzoni
mökkiä rannalla. On vaan tuo pihalampi, jossa nyt olisi kyllä paljon vettä.
Kylmää vettä, jossa voisi aristavia räpylöitä viilentää. :o)
Masennushoitoa voisi ottaa vaikkapa ennakoivana hoitona, ettei vaan pitkään aikaan tulisikaan. :P
Ja kyllä on ollu tylsää : (
0nneks sinä tulit takaisin : )
Pirun tylsää. Ankka on niin sanaseppo että siinä Eino Grönkin kalpenee. Ja jello on valloittava, lämmin persoona. Huoks....
jellonan perään, heti kun Hilima
silmänsä kääntää, noh..
Kyllä sinulta sitä tekstiä tulee
saman verran kuin ankalta : )
Mutta kyllä oli pääsiäinen, tuommoisista
katoamisista pitää ilmoittaa etukäteen!
Siis jello on mun kaveri. Kaverista pitää olla huolissaan. Hilimassa kyllä riittää tekemistä yhdelle miehelle (oikea touhupeppu).
Viikonloppuisin tulee vähemmässä määrin täällä pyörittyä.
Hei Äijäkäs, Hilima ja kaikki kamut!
Jello ilmoittautuu pääsiäislomalta, kaikki hyvin. Kiirettä piisaa sekä työ- että vapaa-aikana, joten on palstailu jäänyt vähemmälle viime aikoina, mutta lämmöllä teitä kaikkia ajattelen...ja uusia, tulevia yhteisbisneksiä odottelen :)
Missä ankanpoika - ei kai jäidenlähtö ole vienyt häntä mennessään?
Hienoa kuulla sinusta! Nyt ei tarvi kuin onkia Ankka esiin, niin on vanha jengi koossa taas.
Kiirustahan se tuuppaa pitämään näin kevväiseen aikaan. Jokos oot kevätkylvöt tehnynnä, niinko siemmenet panna itämään? Mie kävin jo yhen Uncle Bens laatikollisen syytämässä tuonne pellolle, arvelin kasvattoo riis'puuroainekset ihe. Sit mie alan muikun viljellyyn kans, tuolla on takapihalla katepillari eiku kaivinkoukkukone kaivamassa uutta isompaa muikkuallasta.
Hilima von kevättä-rintapieluksessa
Muistitko et sen piti olla tummaa riisiä? Se on terveellisempää. Laitoitko jo sen Tabascon ja makaronipuun kasvamaan?
Mitenkä se sammakonkasvatusallas? Ranskassa maksavat savolaisen kurppasammakan reisistä älyttömiä hintoja. Muista säästää mämmin juuri, niin siitä saa kesällä sahtia.
Mitenkä kun Sie muistelet tuolla toisessa keskustelussa nuoruuttas, ollaanko sitä nykyäänkin vaan olevinaan rakastuneita? Sniff, huokaus...Mihinkä sitä koera tavoistaan...voi voi
äijäkäs-van-syvästi-rakastunut-huolissaan-taas
Sie Rakas oo huolissas, tietennii se ol täysjyväriisiä eihän myö muuta syyvä. Makaroonia tai pastaa myö ei tarvita, Tapaskot laetan het ko löövän siemmeniä, Kulta, mittee se muuten on?
Ilouutinen Siulle, miulla on aenakkii kolome vuotta vanahoo mämmiä tuolla kellarissa, Sie suat ihan vuosikerta sahtia ens kesänä.
Kurppasammakoita täytyy tuumailla..
Tää on sit Siulle:
Iliman Sinnuu en ellee vois
kaekki niin tyhjänpäeväestä ois.
Voe tätä kaipaavaa ihmismieltä
ko mie uotan Sinnuu tulevan sieltä.
Miekii ko uon niin hiljainen
ja sie nii mahottoman ihanainen.
Siun äänikin ko miut herättää
ja syvämein ain sytyttää.
Oot sie Äijäkäs miulle niin rakas
ala tulla takas.
Hilima von lyön-työn-syön-yön
Nyyh, mie se aina epäilen turhia, kun oon niin romantikko. Kiitos Sie Hilima Hyväperse runosta. Mie oon vilpittömän kiitollinen. Ihana oot.