Minulla on jonkinlainen käsitys tästä dogsitters jutusta..Mutta voisiko joku selittää minulle tämän dogsitters jutun? Ja miten kurssin voi suorittaa? Mitä siellä pitää tehdä?
Dogsitters??
Bubbaaaa
1185
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Otappa yhteyttä paikalliseen 4h-hdistykseen.Siellä koulutetaan näitä dogsittereitä eli koiranhoitajia.Koulutuksesa käydään läpi koiran terveydenhuoltoa,harrastustoimintaa,koulutusta ja kaikkea koiriin liityvää asiaa.Kurssille on yleensä ikäraja(paikasta riippuen),yleensä ikäraja on 14 vuotta.Kurssi maksaa noin 50 eroa ja siihen kuuluu myös kokeita jotka tulee läpäistä tietyin pistemäärin jotta pääsisi kurssin läpi.
Itse olen kyseisen kurssin käynyt 6 vuotta sitten ja vieläkin teen kyseisiä hommia.Asiakaskunta sen kun kasvaa näin iän myötä!Suosittelen kaikille joilla ei ole omaa koiraa saatavilla,dogsitterinäolo opettaa paljon koirista ja eri roduista!
Jos haluatte lisätietoja niin laitakaa s-postia osoiteeseen [email protected]