Ne tytöt joilla on silmälasit ni pitäkää niitä silmälaseja päässä Kun te ootte lähes kaikki niin söpön näköisiä silloin!
Tytöt!
Poika
8914
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mä en viiti pitää lasei useesti päässä, kun mä tunnen itteni silloin joksikin opettajattareksi! Vielä hiukset nutturalle niin se on siinä... Mut mielenkiintoinen mielipide pojalta sulla...:)
no mä pidän kyl silmälasei päässä koko ajan, koska en näe muuten kovin hyvin kauas...ja kauas pitää nähdä:D
Kiitoksia erittäin rohkaisevasta kommentista.
Mä oon luullu et ne näyttää tyhmiltää...ainaki mulla...mutt emmä niit sillee kauheesti tarviikkaa....mutt kiva kuulla tollastaki joskus...=)
paitsi sanoit lähes kaikki ni ehkä mä en kuulu niihin söpöihin...
.. mä taas ostin silmälasit sen takia silmälasit vaikken edes niitä tarvitsisi.. ne vaan yksinkertaisesti sopii mulle! Niissä ei oo ees vahvuuksia! ;)
Mulla on samantapainen tapaus nimittäin mää hankin itselle tahallaan silmälasit kun en muka nähnyt sinne e taululle =) mun laseissa on vahvuus -1 mutta se ei mitään haittaa=)
Tiesitkö, että silmälasien käyttö jos käytät väärää vahvuutta voi aiheuttaa päänsärkyä ja huonontaa näköä. Kannattaa varmaan käyttää niitä laseja jos ei ole tarvetta.
Lääkärit on tutkinut että siitä ei ole mitään haittaa jos käyttää laseja vaikka ei tarvisikaan.Voit ajatella yhtälailla että niillä paranee näkö jotka näkee paremmin silloin kun on lasit päässä!
ihan yllätyin! :) olen luullut että silmälaseja pidetään hieman "nörtteinä" mutta kivaa kuulla tämmöisiäkin mielipiteitä...