vappu thaimaassa

Vappu on thaimaassakin pyhäpäivä, mutta miten se siellä näkyy? Juhlitaanko suomen malliin?
4922
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei juhlita, sillä Suomessa Vappua juhlitaan räntäsateessa nenä ja korvat punaisena... :)

Äänestä

No me ainakin vedetään TÄYSILLÄ ja Aamusta alkaen sellaset VAPPU Karkelot johonka Liittyy puoli patongia ! Eikä YO Lakki päätä Rumenna ko sellasta EI O EIKÄ TU ! Palelkaa SUOMEN Vapussa!

Äänestä
  • Joo ja ei muistella suominaisia,vaan bailataan kauniiten thainaisten kanssa.

    Äänestä

  • valkolakki on perseeni tyhjentämiseen vappuisin, ollut mulla 4 vuotta tällainen perinnetouhu. 30.4 pyrin saamaan åerseestä paskaa tulemaan, kerran meni 1.5 asti kun suoli suostui toimimaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nilkki kirjoitti:

Vappu on thaimaassakin pyhäpäivä, mutta miten se siellä näkyy? Juhlitaanko suomen malliin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu