Mikä on yhteisemitterivahvistin???

Osaisiko joku viisas elektroniikan taitaja kertoa minulle yleistä tietoa yhteisemitterivahvistimesta..kiitos.
61268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Transistorilla on kolme elektrodia. Vahvistinkytkentää nimitetään sen mukaan mikä näistä on yhteinen sekä tulo- että lähtöpiirille.
Yhteisemitterivahvistimella se on emitteri.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aineistoa kaipaava kirjoitti:

Osaisiko joku viisas elektroniikan taitaja kertoa minulle yleistä tietoa yhteisemitterivahvistimesta..kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu