niin..ajattelin vaan kysäistä että pyyhkiikö kukaan muu kissan pyllyä kun se on käynyt kakalla;) Minulle siitä on tullut tapa, jos vain satun olemaan paikalla kun kissalla on hätä.. meinaan sillä tuppaa olemaan niin kiire pois laatikolta, että kakka läikkiä löytyy sitten aina sieltä mihin se on seuraavaksi istahtanut;) tiedän että kuulostaa aivan järjettömältä..mutta mielummin pyyhin pyllyn, kuin sitten jälkeen päin hinkkaan jälkiä pöydiltä, sohvalta tai jostain muualta:) Ja tuntuu se kissallekin olevan ihan ok;)
ajattelin vaan
kysyä
2194
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
on pari pitkäkarvaista. leikkaan peffasta vähän karvoja pois, niin ei tarvitse siivota takapuolta tai "nurkkia". lähtevät kanssa vauhdilla laatikolta, ilmeiseti sen takia, että kakkaa jää karvoihin.
huomannut että, kissoille tulee monesti kiire pois laatikolta, jos olen siinä vieressä "vahtaamassa" lapion kanssa.
Ne varmaan luulevat että hoputan.
Yksi kissani varsinkin tekee semmoista että, kun se on "tälläämässä" kakkaa ja jos käyn vilkaisemassa tuleeko siitä mitään niin neiti lähtee pois koko laatikolta ja jättää asiat tekemättä.
Meillä kun on pakko siivota kakat heti "lennossa" pois, muuten yksi pöhkö kisuliini menee ja raaputtaa, raaputtaa, kaaputtaa ja kaaputtaa kunnes kakat on palasina pitkin lattiaa. :(