poikani.....

on jo 8kktinen ja olemme vast ikään aloittaneet hakemaan ruokailu rytmiä ja tissistä luopumista....välillä onnistuen ja välillä ei.Myöhäisyyteen on syykin,olimme pitkään ulkomailla ja vast ikään palasimme takasin.Onko hyviä vinkkejä???
1261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tutulla kävi niin tissittelyn kans, että kun vauveli alkoi syödä kiinteitä ja samalla aina aterioidessa vettä ruokajuomaksi nokkamukista, ei enää tissi meinaa kelvata ollenkaan. Pullosta tai mukista vaan maistuu mamma. Aanulla ja illalla enää tissiä syö. Ikää vajaa 9kk.
Joten kokeilkaahan nokkamukia jos ei vielä käytössä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nanny kirjoitti:

on jo 8kktinen ja olemme vast ikään aloittaneet hakemaan ruokailu rytmiä ja tissistä luopumista....välillä onnistuen ja välillä ei.Myöhäisyyteen on syykin,olimme pitkään ulkomailla ja vast ikään palasimme takasin.Onko hyviä vinkkejä???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu