Simo Eklund

nuorten katoamiset

Poliisi-TV kertoi tänään torstai-iltana 22-vuotiaasta Simo Eklundista, joka katosi 16.1.2006 Loviisasta. Hänet nähtiin viimeksi klo 20.30 Loviisan linja-autoasemalla. Hän oli matkalla Haminaan.

Eklund oli ollut tekemisissä huumeiden kanssa ja poliisi epäileekin, että päihteet ja jokin rikos saattaisivat liittyä Eklundin katoamiseen.

Onko kellään tarkempaa tietoa Simon taustoista? Entä tuon katoamisillan/-yön tapahtumista? Miksi Simo lähti bussilla Haminaan? Onko hänet mahdollisesti surmattu ja minkä takia? Mihin ruumis on piilotettu? Vai olisiko Simo sittenkin lavastanut oman katoamisensa? Olisiko itsemurha mahdollinen Simon tapauksessa?

Poliisi-TV:ssä spekuloitiin myös saattaisiko Simo Eklundin ja Haminassa viime joulukuussa kadonneen Mari Saaraisen tapauksilla olla yhteyttä. Molemmathan olivat olleet huumeiden kanssa tekemisissä, he olivat suurinpiirtein saman ikäisiä, Mari katosi Haminassa, Simo nähtiin viimeksi, kun hän oli lähdössä Haminaan.
Tunsivatko Mari ja Simo toisensa entuudestaan? Voisivatko samat ihmiset olla vastuussa heidän katoamisestaan, jos niihin liittyy joku rikos?

Kommentoikaa, kehitelkää teorioita, antakaa faktatietoa!

3

2078

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olli Pekka

      Liian vahvan tripin ja matkaa nyt kosmisessa avaruudessa ehkä Juhan AfGran voisi silloin auttaa kun on myös siellä matkaillut.
      Tai kun noi Loviisa ja Hamina on siinä rannikolla niin voi olla että ovat kaapattu Venälaisille sukellusveneillä ja on mitä todennäköisimmin KGB/FSB koulutus leirillä jossain päin Venäjänmaata jossa häntä koulutetaan.
      Ensin tietenkin täytyy saada aivopesua että ubnohtaa menneisyytensä ja on sen jälkeen valmis agentiksi vakoilemaan Suomessa kun tuntee noi maastot mutta ei tiedä menneisyydestä mitään.

    • pollari

      Nyt on sitte ukko, tai itse asiassa ruumis löydetty juurikin sieltä Haminasta. Että sellasta.....

    • Anonyymi00003

      Tiesin Simon. Hän oli rikkinäinen ihminen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      35
      1048
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      848
    3. Nainen, olet ihanin maan päällä

      Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa
      Ikävä
      40
      690
    4. Koska tulet minulle näkyväksi

      Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi
      Ikävä
      40
      666
    5. Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven

      Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviili­poliisiauton oven Mies kuvasi keski­viikkoiltana bus
      Maailman menoa
      186
      528
    6. Sano rakkaallesi

      Suorat sanat! Mikä mieltä kaihertaa!
      Ikävä
      43
      489
    7. jumala ei auta hittojakaan..

      kuka tahansa voi kirjottaa lapulle mitä vaan ja väittää että jumala olisi sen kirjoittanut... onko yksikään raamatun kir
      Sinkut
      204
      463
    8. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      45
      460
    9. " Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?

      Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied
      Pyhäjärvi
      56
      429
    10. Onneksi en ole riippuvainen Kuhmo Oy:stä

      Lähinnä naurattaa, kun ylipainoiset, punakat kuljetus ja muutkin yrittäjät yrittävät lohdutella itseään uuden omistajan
      Kuhmo
      6
      427
    Aihe