ongela

Eli ollan vauvaan kaa lähdös linja-autolla pitempä reissu, millai siihen penkki kiinetetään kaukalo? Muistekseni siellä on vähän erillainen turvavyö.
Eli sellainen ko menee alavartalosta kii ei se ko menee rita yli...
Vai onko niil joku oma systeemi?
Kiitos!
2286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

linjaautoissa turvavöitä?

Äänestä
  • Joo on! huomasin vast kun on ollut pienes kolaris (hen. autos)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


on se! kirjoitti:

Eli ollan vauvaan kaa lähdös linja-autolla pitempä reissu, millai siihen penkki kiinetetään kaukalo? Muistekseni siellä on vähän erillainen turvavyö.
Eli sellainen ko menee alavartalosta kii ei se ko menee rita yli...
Vai onko niil joku oma systeemi?
Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu