Olen mieheni kanssa yrittäneet lasta 4kk ja joka kuukausi pettynyt ja olemme päättäneet,ettemme enää yritä lasta vaan *duunaillaan* jos vaikka sattuisi*vahinko*enkä uskalla apteekista käydä ostamassa raskaustestiä,jos pettyy taas..
Nyt mulla on maha kova,turvonut,väsynyt,ruokahalu kasvanut,päänsärkyä ja menkamainen olo vaikka menkat pitäisi alkaa parin vkonpäästä..
Toivonko liikoja??
Nyt mulla on maha kova,turvonut,väsynyt,ruokahalu kasvanut,päänsärkyä ja menkamainen olo vaikka menkat pitäisi alkaa parin vkonpäästä..
Toivonko liikoja??
Vastaukset 4
Vanhimmat
PIERESKELE SE HELPOTTAA EI TOI MITÄÄN MUUTA VOI OLLA
Jos menkkojen pitäis vasta parin viikon päästä alkaa, niin tuskin voit tuntea mitään raskauteen liittyvää vielä. Vaikka olisitkin raskaana. Kyllä taitaa olla vatsatautia vaikka ennemminkin.
Jos ette mieti muutenkaan asiaa, niin mieti tätäkin vasta sitten kun ne menkat ei alkaneetkaan.
Jäi äskeisestä pois : Sulla on siis ovulaatio nyt.
Olen haaveillut kovasti vauvasta ja huomannut että oireita tulee kamalasti lisää, jos ajattelee että ihanaa oisimpa raskaana..
onnea kuitenkin yritykseen..
mulla on turvottanut vatsaa viikon ajan ja nännit törröttää koko ajan vaikka ei normaalista ole niin, en tiedä onko se ensioireilua vauvasta vaiko menkoista??? testin teen viikon päästä, eli silloin kun pitäisi alkaa menkat, toivottavasti ei alkais =)..