Tiedättekö onko tulossa jakso jossa ICY itkee?? :o
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
täällä
bloom-agniezka-fin.tripod.com
on kuva jo icy itkee. mut joku on vaa piirtäny sen.
Mäkin aattelin että se on piirretty mut sisko ei uskonu et joku ois nii hyvä piirtää ;)
Hei Ecuina! Mikä se sun sähköpostis oli? Ku mä en muista sitä enää. Nii mikä se oli?
T: Yx sun tuttu :D
[email protected]
Kiitti. Tuo se oli. Mutta ketä sä takotit sillä huijarilla? Etkai vaa minua? Ku emmä mikää huijari oo. Et varmaa muista mua, mutta oon yks sun tuttu. Niin ja tarkkaikehan sähköpostiis! Mä kirjotan sinne tän päivän aikana. Sitte saat tietää, kuka mä oon. :D
...vaan tota hitsin Layla fania!
kato ku joku voi sitte lähettäää roska postia =) siis kaiken varalta
minuilla ei ioo sähöpostianiin en pystykäön atamaansittä tännwe eikkä kuaanvoisitte lähettätää m,inule rosia
vai niin...
Hei....tiesittekö että Hitler oli kyl tosi mahtava tyyppi...ja se voittaa ihan viis nolla nää teijjän vauvamaiset vinks (tai miten se nyt olikaan "winx")höpötykset....tääl on vaan kaikkii vauvoi jotka puhuu vaan jostain lällystä vinksistä ja witcistä tai miten se nyt onkaan ihan sama mulle...
mut asiaan Hitler on tosi kova tyyppi...se on tehny vaikka mitä mahtavia tekoja...ja täs ois teille kunnon tietoo:
Hitleristä pieni tietopaketti (enempää ei ole nyt tältä osin mut lisää kyl tulee):
Adolf Hitler:
(20. huhtikuuta 1889, Braunau am Inn, Itävalta-Unkari–30. huhtikuuta 1945, Berliini, Saksa) oli Saksan diktaattori (valtakunnankansleri ja valtakunnanpresidentti eli Führer) 1930- ja 1940-luvuilla. Hitler on yksi maailmanhistorian tunnetuimpia kansanmurhaajia ja hirmuhallitsijoita. Hitlerin valtakaudella Saksa harjoitti vihamielistä ja sotaisaa laajentumispolitiikkaa, mikä oli toisen maailmansodan pääasiallinen syy. Hitlerin Saksassa ja sen valloittamilla alueilla kiistettiin monien kansanryhmien, etenkin juutalaisten, ihmisoikeudet ja pantiin lopulta toimeen massiivinen kansanmurha, jonka uhreiksi joutui suuri osa Euroopan juutalaisväestöä ja monia muita vähemmistöjä.
Hitlerin politiikka tukeutui avoimeen rasismiin, ennen kaikkea antisemitismiin, itsevaltaiseen johtamistapaan ja totalitarismiin sekä kiihkeään nationalismiin. Hitlerin kannattama poliittinen aatesuunta tunnetaan kansallissosialismina eli natsismina ja häntä pidetään yhtenä sen keskeisistä kehittäjistä. Hitlerin valtakausi alkoi Versaillesin rauhansopimuksen yksipuolisella mitätöinnillä ja massiivisella asevarustelulla, joka nosti Saksan ensimmäisen maailmansodan jälkeisesta talouskriisistä. Valtansa huipulla Hitlerin johtama Saksa liittolaisineen oli valloittanut suurimman osan Eurooppaa. Vaikka hänen politiikkansa johti lopulta Saksan valtakunnan tuhoon, miehitykseen ja puolen vuosisadan mittaiseen jakoon, Hitler oli aikanaan monien saksalaisten kannattama ja palvoma johtaja ja kansallissosialismi sai kannatusta myös muualla maailmassa.
en oo varma itkeekö icy jossain jaksossa mutta sinäkin nyt kuka olikin winx ohjelma ei oo mikään vauvojen ohjelma se on kaiken ikäisille ja jos sun mielestä Winx on vauvojen ohjelma niin miks sää sit oot täällä jos itekki sit varmaan oot vauva ja jokku vain voi tykätä Winx sistä se ei ole varmaan sinun asiasi kuka tykkää Winx sistä ja kuka ei niin että mee pois oon jo joutunut monelle sanoo jokka on käyny täällä häiriköimässa meitä että mee pois ja käytä ees sä järkee kuin muilla varmaan ei ole.
ps:tarkoitin vain niitä häiriköitä tyhmiksi kun ne ei olekkaan oikeesti mitään järkeviä niin kanttis sun ees käyttää järkee kun muut ei osaa. niin ja sanon vielä kerran tän että:MEE POIS USKO TÄÄ!!!!
ensinäki mä oon 5wee eli eskarlaine ja toisesi minä kirjotan tätä veljeni kanssa.ja se on keksiy tät aika palio.ja s e opetaa miiua kijotaan tät(edelisn mun velji kijoiti).ety ej tää ookaan palio miään harikointiä mut te satam usein on oeketi hyvä tytp.
tiiän