Elikkä kertokaas nyt jotain pientä niksiä että miten sais tuon ruoskan kulkeen semmosta 60km/h ja että miten prikkaan pääsee helpoiten käsiks -kitos
Keeway matrix viritys
Apua virittämiseen
288125
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
on [email protected]
mistä saa osia peugeot vivactyyn??? viri-osia??
keeway matrixin 2007 malli kulkee suoralla 60-65 ilman mitää virii.
nii tekee mullaki suoralla jopa 70kmh eikä mitään virejä..
Ne mittarit kuule pikkasen valehtelee. Itellä on keeway matrix ja menee nyt ku otin prikan ja alkukäyrästä kurin pois, niin jotain 80km/h mittariin. Ja arvatkaas paljoko oikeeta nopeutta? Testasin oikeaan tutkaan niin menee 52km/h. Ja itelläkin meni vakiona mittariin 70km/h. Eli oikeasti vähän vajaa 50km/h. =)
mun keeway (07-malli kans) kulkee suoralla 50!! :D:D tietty jos on tuuria matkas ja on myötätuuli ni saattaa ottaa 55 km/h...... huiputki näin virittämättömänä 66 km/h.. seki tuli TOSI ISOSSA alamäessä.. :D:DD että ihme pelejä teillä!
Mitä on jouduttu ottaan irti että saa keeway matrixin (2007) kulkemaan yli 60?:O
Oma kulkee just ja just sen 50.
mulki o keeway matrix ja se menee vakiona 62 mittarii ja jos ne kusee niin sillonha mun kaverin gilera runner 50 menee joku 35.. ja ei vitus oo mahollista. sil näyttää 55 niin meen iha keposti ohi
eikös kumminkin keeway matrixin variaattori leviä ensimmäisenä kun ottaa prikan veks =o ? ainoastaan ohuemmalla saattaisi toimia..
Tiedoksi vain ettei sentään kaikkien mopojen mittarit välttämättä kuseta!
aivan varmasti kusettaa!
Mun -07 matrix ottaa huippuja 85km/h Gepsii ja poliisin tutkaan :D
Mulla meni ilman virii loivaa mäkee 76
älä ihmeessä ota prikkaa pois se tuhoaa variaattorin laipan jos prikka ei oo paikallaan
mulla on -07 matrix, prikka otettu pois sun muuta pikkujäynää tehty eikä kuitenkaan kule ku n.52, mutta kaverilla on samanlainen jossa on erinlainen ( mutta alkuperäinen ) vakio putki,siitä mallista kun ottaa prikan pois saa kulkemaan 60km/h
Eli 07 matrixeja on kahdenlaisia, toisessa on digitaalimittaristo ja erinlainen pakoputki
toisessa matrixissa menee letku ilmaputsarii mikä on tarpeeton mut vie tehoi eli sen VOI repii helvettii ni kyl samaa vauhtii pitäs mennä ku kokemust on mut se reikä missä on se letku pitää hitsata umpee.
Pojat pojat matrix menee vaikiona n.50-55 km/h. Mittari valehtelee n . 10 km/h. Jos haluaisitte että se oikeasti kulkee 65 km/h ottakaa prikka pois ja alkukäyrän holkki pois.
Otin prikan pois eikä kulje yhtään lujempaa. Auttaako kun ottaa hukka-putken poiess????
Stage6 pro replica,dellorton kaasari,malossi vari,malossi kytkin stage6 70cc :D 85kmh
Ottakaa siitä putkesta se hukkaputki pois niin parantaa nopeuutta about 5-10 km/h
mulla on keeway matrix(2012) kulkee mittariin tasan 50 miten sais kulkee onko mun skopassa rajotinta??
Mikä suutin olisi sopiva jos otan kurin pois?
Kuri otettu poies et mikä olis hyvä suut. tosiaa ja kannattaa pistää 6g rullat ni kulkee
matrixeissa vakiona jo 6.3 rullat.. :P
Minulla on tuommonen keeway matrix niin saisinko neuvoja miten sen saa kulkemaan 60km/h oikeasti (2011)
-09 Matrix... Ostin pari päivää sitten. Entinen omistaja just vaihtanu männän ja koneistanu kannen ja sylinterin suorax. Ajettu muutenkaan korillakaan juuri mitään. Ollut varikko skootterina. Viime kesänä oli 4-tahti kiinan ihme ja siitä oli helppo CDI boksista napata kierrosten rajoitin pois.. Tajusin,että tässä ainakin akku penkin alla,eli onko cdi boksikin sielä?? Entä kierrosten rajoitin piuha.. onko alavasen piuha? Jeesatkaa vähä... ÄLÄKÄÄ Naulatko heti seinään,kun on eka postaus. =(
Tapahtuuko mitään kummallista jos rälläköi keeway matrikista pakoputken turhat osat pois tai mikä on se letku joka menee pakuputkeen
2-tahti laskin google playsta