Moi,
Onko joku pelanut F.E.A.R-peliä ja muistaako seuraavaa kohtaa: olen sellaisella lastauslaiturilla, jossa on kontteja. Erään lastauslaiturin ovi on auki, mutta laiturilla on korkea rautaputki, jonka yli ei voi hypätä. Onko tarkoitus mennä kyseisen "aidan" yli vai mihin pitäisi suunnata?
Kiitti.
Onko joku pelanut F.E.A.R-peliä ja muistaako seuraavaa kohtaa: olen sellaisella lastauslaiturilla, jossa on kontteja. Erään lastauslaiturin ovi on auki, mutta laiturilla on korkea rautaputki, jonka yli ei voi hypätä. Onko tarkoitus mennä kyseisen "aidan" yli vai mihin pitäisi suunnata?
Kiitti.
Vastaukset 6
Vanhimmat
vähän tarkemmin missä kohtaa peliä olet, alussa, keskellä, lopussa, mikä kenttä jne.
Olen aika alussa, ennen tätä osuutta piti vääntää yhdestä keltaisesta vivusta, joka siirsi ilmassa olevan kontin toiseen paikkaan, jonka avulla pääsin toiselle puolen. Kontteja on tosiaan aika paljon ja pari rekan perävaunuakin siinä aukeamalla on. Yhden rakennuksen vierestä menee portaat alas, josta löytyy kyllä erinäisiä tiloja, mutta ei niistä pääse eteenpäin. Jotenkin tuntuisi, että se ovi, joka on auki, olisi avain, mutta en tosiaan pääse sinne, kun korokkeella oleva rautaputki estää hyppäämisen. Rautaputki on koko korokkeen (=lastaustlaiturin) pituinen ja laiturin päässä on myös pari konttia. Auttoiko hahmottamaan missä olen?
Kävitkö juuri tulitaistelun? ja nyt olet ulkona aukiolla?
aukiolla pitäisi olla portaat "alakertaan", ja siellä ovi josta mennä sisään. rautaputken yli ei ole tarkoitus hypätä.
vai ehkä olet jo siellä käynyt, päätellen tästä: "Yhden rakennuksen vierestä menee portaat alas, josta löytyy kyllä erinäisiä tiloja, mutta ei niistä pääse eteenpäin." Siinä tapauksessa katso sieltä tarkemmin.. näitkö siellä jotain kummituksia jne. Sieltä eteenpäin..
Juu, kävin tulitaistelun siinä aukeamalla, ukkoa tuli aika hyvään tahtiin. Aukiolla on tosiaan portaat alaspäin, olen siellä käynytkin, pääsen viimeisessä "huoneessa" portaita ylöspäin pieneen huoneeseen, mutta siihen homma loppuu... Juu, kummituksia oli kyllä. Pitänee vielä tutkia niitä tiloja, kiitoksia vastauksesta!
Siinä just on se pieni ikkuna josta tosiaan pitää hypätä ulos!
Sun pitää: A) ostaa itsellesi helpompi peli, B) lopettaa se runkkaaminen, C) sammuttaa se hiivatin tietokone hetkeksi, D) ampua itsesi tai sitte E) tehdä kaikki nuo!