JOs kuitenkin ottaisitte ensin selvää Raamatusta ja siinä ilmoitetusta todellisesta elävästä Jumalasta Jehovasta ja hänen pojastaanJeesuksesta Kristuksesta
ottaisitte ensin selvää Raamatusta
2
377
Vastaukset
- Niin.
Jos kumminkin on otettu jo Raamatusta selvää. Ja todettu että siellä on sukurutsaa ja murhaa ja siitä ei kelpaa ohjenuoraksi kuin korkeintaan UT:n Vuorisaarna. Niin.
- Niilin Krokotiili
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=4500000000001147&posting=22000000015688072
Tässä jotain mitä ehkä raamatussa voisi oikeasti lukea. Hmm....... miettikää. New agen tyypeillekkin pähkäilemistä. Raamatunhan itseasiassa ihminen on kirjottanu eikä saatana. Saahan sitä aina muistiinpanoja tehdä, mutta kun otetaan muukalaiset mukaan, niin onhan sitä pakko sitä tekstiä muutella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353