vinkkejä...

kuinka olette aloittaneet jättämään lapsianne hoitoon?Minulla on melkein 9kktinen eikä oleollut yö kylässä vielä haluaisin jättää mutta on parina kertana itkenyt niin kamalsti että hoitajat eivät ole jaksaneet kuunnella joten olen luopunut vapaa illasta ja hakenut lapseni pois
2378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

oli kerran pari hoidossa n. puolivuotiaana, muistaakseni juuri 8-9kk iässä on sellainen pahempi "vierastuskausi", mikä varmaan hankaloittaa hoidossa olemista...

Äänestä

hoitaja(mummot) on tullut kotiin kun lapset on nukahtanut..ja välillä viiän mummolaan..ekaks vietiin hoitoon ihan tunniksi tai kahdeksi päivällä..ja nyt yötkin sujuu mallikkasti...isompi oikein oottaa millon pääsee mummolaan..onkin ihan pienestä siellä kyläilly:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mariana kirjoitti:

kuinka olette aloittaneet jättämään lapsianne hoitoon?Minulla on melkein 9kktinen eikä oleollut yö kylässä vielä haluaisin jättää mutta on parina kertana itkenyt niin kamalsti että hoitajat eivät ole jaksaneet kuunnella joten olen luopunut vapaa illasta ja hakenut lapseni pois

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu