siflon-pöntöt

Onko kokemusta Idon siflon-pinnoitetuista Wc-pöntöistä? Mainosten mukaan pinnoitteen pitäisi estää lian tarttumista altaaseen. Siflon-pöntöt maksavat satasen enemmän kuin tavalliset. Ovatko hintansa arvoisia?
1590
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ero on hiuksenhieno! En enää ostaisi siflonpinnotteista, koska hyöty on niin vähäinen.

Mikähän siinä muuten on, että se vanhin, noin 30-vuotta vanha pytty on se liukkain pytty. Nuo uudet pöntöt, joista toinen on lisäksi siflonpinnotteinen, ovat mielestäni tarttuvapintaisempia kuin tuo ikivanha pönttö. Se siflonpinnoitteinen on kyllä hivenen liukkaampi kuin tuo yhtäaikaa ostettu tavallinen pytty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


annukka kirjoitti:

Onko kokemusta Idon siflon-pinnoitetuista Wc-pöntöistä? Mainosten mukaan pinnoitteen pitäisi estää lian tarttumista altaaseen. Siflon-pöntöt maksavat satasen enemmän kuin tavalliset. Ovatko hintansa arvoisia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu