Onko Finnmatkoilla talvella 06-07 matkoja Malesiaan? Ilmeisesti viime talvena on ollut, mutta en ole saanut vielä uutta taviesitettä mistään ja Finnmatkojen nettisivuilla ei ole asiasta tietoa.
Haluaisin myös kuulla kokemuksia Finnmatkojen viime talven Malesianmatkoista. Kannattaako lähteä sellaiselle vai tehdä omatoimimatka? Olemme 30 v. lapseton pariskunta ja olemme matkustelleet omatoimisesti jonkin verran, mutta emme ole koskaan käyneet aasiassa. Millaisia Finnmatkojen hotellit olivat, onko suosituksia? Mihin kannattaa kiinnittää huomiota hotellin valinnassa? Lomalla haluamme rentoutua, ottaa aurinkoa, uida, käydä ostoksilla sekä jotain nähtävyyksiä katsomassa. Myös joitain kauneushoitoja tms. hierontaa olisi kiva saada.
Paljon kiitoksia etukäteen vastaajille!
Malesia
3
1136
Vastaukset
- olla
Koko Finnmatkat ja järkkää omatoimimatka Malesiaan.
Olen ollut siellä jo parina talvena ja ensi talvena menen uudeleen.
Ns. chartermatkoja sinne ei kannata etsiä.
Paras kun rakentelet itse oman pakettisi, niin et pety.- on...
Jos on varaa valita niin pakettimatkat kannattaa unohtaa, Malesiassa on fantastisia paikkoja, siis muutakin kuin Langkawi&Penang
- xxx
Omatoimimatka kannattaa ehdottomasti kunhan saat halvat lennot (jolloin pääsee valmismatkaa halvemmalla) ja voit olla perillä "riittävän" pitkään :-)
Thaimaassa, Malesiassa ja Singaporessa on pärjännyt omatoimimatkoilla helposti kunhan ottaa asioista selvää etukäteen ja varaa tarpeeksi aikaa, Lonely Planet on mielestäni hyödyllinen.
Aurinkoa ottamaan ja uimaan kannattaa mennä jollekin saarelle (Tioman oli mukava ja hyvät snorklausmahdollisuudet). Hotelleista olen aina vain katsonut että huone on siisti, minkään sortin äänieristystä ei vielä ole ollut yhdessäkään :-) Hoitoja ja hierontoja oli ainakin Kuala Lumpurissa tarjolla paljonkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467635
- 334213
- 573715
- 503190
- 172876
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons652561- 542398
- 512388
- 402339
- 162286