Supra

Onko suomessa yhtään vm.->94 olevaa supraa?
ja sit viel että mikä olisi vertailu auto täällä?
jos tuo saksasta
7578
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

keltaisessapörssissä oli just myynnissä -94 tt supra hinta tais olla 49000e

Äänestä

Joku tuossa jo sanoikin että Tikkurilassa on yksi. Taitaa olla ainoa/ainoita TwinTurboja Suomessa ainakin toistaiseksi. Pari turbotonta on jotka on tuotu muuttoautoina Jenkeistä.

Tuo kyseinen vantaalainen yksilö on tuotu Saksasta vuosi sitten ja maksettu verot. Siksi noin rapea hinta. Itse en sitä ostaisi vaikka joku sanoisi että saisi veronpalautuksena verot takaisin mutta käsittääkseni veronpalautuksen saa se joka verot on maksanut eli itse jäisit nuolemaan näppejä.

Sen takia en ostanut kyseistä autoa vaikka kävin katsomassa ja koeajamassakin.

On todella upea peli, ei voi muuta sanoa. Pitää itse kokea...

Haen ensi kesäksi Saksasta Supra TT:n joten olisi ihan kiva että joku saisi selvillä sen vertailu auton/hinnnan.

Olen omistanut kaksi Mk3 Supraa, yhden turbottoman ja yhden turbon.

-Krister-

Äänestä
  • Joo oon lähettänyt sähköpostii tulli hallintoon että selviäis se vertailu auto mut ei oo tullu viel vastausta. Ja olen myös itse kiinnostunut tuosta TT:stä

    Äänestä

  • !! kirjoitti:

    Joo oon lähettänyt sähköpostii tulli hallintoon että selviäis se vertailu auto mut ei oo tullu viel vastausta. Ja olen myös itse kiinnostunut tuosta TT:stä

    Ainakin pari kuukautta sitten vertailuauto taisi olla BMW M Coupe tai Z3 M.

    Äänestä

  • Haazi

    Krister kirjoitti:

    Ainakin pari kuukautta sitten vertailuauto taisi olla BMW M Coupe tai Z3 M.

    Äänestä

  • Haazi kirjoitti:

    Tuo alkais kuulostaa jo ihan kohtuulliselta

    Äänestä

  • !! kirjoitti:

    Tuo alkais kuulostaa jo ihan kohtuulliselta

    Laskeskelin että jo ennen tätä veromuutosta niin MK3 Supra Turbon tuominen saksasta ja leimaaminen Suomen kilpiin olisi ollut kannattavaa.

    Tilanne vain paranee kokoajan, voisin itsekin tuollaisen tuoda leluksi kun hieman kokemusta tuosta pelistä on.

    Suprasta tietoa etsivät kannattaa katsoa ainakin nämä sivut:

    http://www.supras.com
    http://www.supras.com/sogi
    http://www.mkiv.com
    http://www.supraforums.com

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


!! kirjoitti:

Onko suomessa yhtään vm.->94 olevaa supraa?
ja sit viel että mikä olisi vertailu auto täällä?
jos tuo saksasta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu