Ollaankohan 60+?

Hei! Olen uusi linjalla ja haluaisin hiukan tietoa teiltä jotka olette chattailleet enemmän. Nimittäin tarkoittiko 60 syntymä vuotta vai ehkä ikää, niinkuin rohkenin mennä toivomaan.Olisi todella hauskaa löytää ikäistään juttuseuraa näin nuorekkaissa merkeissä.
111029
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tarkoittaa ,jotta kaikki 60-vuotta täyttäneet ja ¨tietysti kaikki voivat kirjoitella täällä.
Keksippä näpsä aihe ja kirjoitellaan.

Äänestä

muuta kuin kirjoittelemaan tänne vaan ja omia mielipiteitään kertomaan, kovin täällä on hiljaiseksi mennytkin :))

Äänestä

,,,

Äänestä

Tere Tulemas tänne törisemään, mummi44.

Kyllä tuo 60 sitä ikää tarkoittaa, mutta mikään rajoite se ei ole. Kaikenikäiset täällä saavat kirjoitella.
Itsekin olen varsin uusi täällä, mutta ihan kohtuullisen vastaanoton olen saanut. Ei ole paljoa herjailtu, "vakkareittenkaan" taholta.

Tietysti, jos ihan hölmöjä tai hävyttömiä kirjoittaa, palautetta saattaa tulla, mutta pääsääntöisesti tämä on hyvä ja ymmärtäväinen palsta.

Äänestä
  • minäkin näissä asioissa en ole aikaisemmin uskaltanut kirjoitella ja kysellä vaikka olisi montaa kertaa aihetta kysyä mielipiteitä.

    Äänestä

  • rallityttö60 kirjoitti:

    minäkin näissä asioissa en ole aikaisemmin uskaltanut kirjoitella ja kysellä vaikka olisi montaa kertaa aihetta kysyä mielipiteitä.

    Juuri niin. Arkuushan tässä on joka haittana, mutta jos annettaisiin sille pakit ja ryhdyttäis vain kirjoittelemaan. Minä ainakin aion niin tehdä huolimatta tästä 60 .sasta.

    Äänestä

nuorekasta eli eikö vois olla aikuista tyyliä eli juuri tämän ikästä eli sana nuorekas?Miksi?

Äänestä

Eipä se niin kovin tarkkaa ole minkä ikäinen täällä milläkin palstalla kirjoittelee.

Täällä kirjoittavat kuka missäkin. Itse olen nipin napin 60, mutta kirjoittelen mielelläni myös 70 palstalla ja muuallakin.

Siitä vaan kirjoittelemaan.
Niin ja tervetuloa vaan joukkohon jalohon.

Äänestä
  • häipyy taivaan tuuliin. Pistä vain sanoja peräkkäin ja anna ajatuksesi lentää. Täällä vastataan hieman epätasaisesti, joillekin aina, toisille ei koskaan. Ei siitä kannata välittää, jos ei vastausta tule, jatkaa vain omia ajatuksiaan. Ehkäpä joskus joku intoutuu keskustelemaan kanssasi.

    TERVETUOA PALSTOILLE! Mille palstalle vain voit kirjoitella.

    Äänestä

  • Maijamarja kirjoitti:

    häipyy taivaan tuuliin. Pistä vain sanoja peräkkäin ja anna ajatuksesi lentää. Täällä vastataan hieman epätasaisesti, joillekin aina, toisille ei koskaan. Ei siitä kannata välittää, jos ei vastausta tule, jatkaa vain omia ajatuksiaan. Ehkäpä joskus joku intoutuu keskustelemaan kanssasi.

    TERVETUOA PALSTOILLE! Mille palstalle vain voit kirjoitella.

    Te saatte minut vakuuttuneeksi ,joten lupaan liittyä kirjoittelu seuraanne pitkäksi aikaa. Ajatella että minulla on ollut kone vuosien ajan enkä ole teitä aikaisemmin löytänyt. Tarkoitan tätä keskustelupalstaa. Sopii ajankohtaan mitä mainioimmin, kun on nyt tätä aikaa kirjoitella. On aikaa ja aikaa ja taas aikaa. Lieneekö kenelläkään muulla niin paljon aikaa kuin minulla. Mistähän sitä siunaantuukin. Ennen sitä lajia tuntui olevan aivan liian vähä. Sitä piti mukamas säästääkin. Kaiketi kaikki säästetty aika onkin nyt käytettävissä.

    Äänestä

  • Maijamarja kirjoitti:

    häipyy taivaan tuuliin. Pistä vain sanoja peräkkäin ja anna ajatuksesi lentää. Täällä vastataan hieman epätasaisesti, joillekin aina, toisille ei koskaan. Ei siitä kannata välittää, jos ei vastausta tule, jatkaa vain omia ajatuksiaan. Ehkäpä joskus joku intoutuu keskustelemaan kanssasi.

    TERVETUOA PALSTOILLE! Mille palstalle vain voit kirjoitella.

    tiedä hänestä häipyykö yksin-edes tällä.mutta ei pahennakkaan.3,5 vuotta olen joutunut kärsimään sitä ,ei siihen totu.ulkomailla asutaan mutta ei kaukana suomesta.5 minutti kun kävelen siellä olen.mutta yksinäisyys sama molemmin puolin rajaa.jospa se siitä kirkastus.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


mummi44 kirjoitti:

Hei! Olen uusi linjalla ja haluaisin hiukan tietoa teiltä jotka olette chattailleet enemmän. Nimittäin tarkoittiko 60 syntymä vuotta vai ehkä ikää, niinkuin rohkenin mennä toivomaan.Olisi todella hauskaa löytää ikäistään juttuseuraa näin nuorekkaissa merkeissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu