hermostuttaa

Heippa!
Piäisi vielä viikko odottaa, testien ostamista ja yrittämistä. kp23/29-30.
Joskus tuntuu että olisin raskaana ja joskus taas tuntuu että en olisi raskaana..viikon ollut turvoksissa vatsa ja nänninkohalta arat, ja harvoin on ollut nännit pystyssä ja nyt on melkein koko ajan..Onko se raskauden ensioireita, vaiko menkkojen ensioireita??
Haluaisin todella lapsen, mutta pelottaa kamalasti jos onkin testi negatiivinen=(
Toivotaan nyt..onko teillä samoja kokomuksia?
4570
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Moi, hauska huomata että ollaan aivan samassa kohtaa kiertoa :) Aika tulisilla hiilillä olen ollut viimeset kuukaudet... 3 kk ollaan oltu ilman ehkäsyä ja toivotaan että nyt olis pikkunen masussa kasvamassa. Ollaan kyllä yritetty olla liikaa "tehtailematta" siis liikaa yrittämättä ja miettimättä vaan vauvantekemistä, mutta kyllä se pettymys silti on aina iso jos menkat kuitenkin alkaa! Plussaonnea :) Oletteko te kauan yrittäneet?

Äänestä

ja piti vielä sanoa että mulla on toi nännien arkuus ollut joka kuukausi oireena oviksen jälkeen... ja nyt taas on ollut tosi arat rinnat etenkin nännit. Ja voihan se olla yksi raskauden oireista, mutta voi olla myös joku muu hormoonioire.

Äänestä

Mä testasin tänään ja negatiivinen tuli!:( menkat pari päivää myöhässä..viimeviikon nipistelly ja viiltäny munasarjoja ja valkovuotoa tullu tavallista enenmmän ja se on sellasta maitomaista...en tiiä mistä johtuu? testaan uudestaan jossei menkkoja ala kuulua..ärsyttää tämä oottelu ja aikakin menee niin hitaasti..milloin kannattais testata uudestaan??

Äänestä
  • Olemme nyt ihan ekaa kertaa kokeilemassa, jospa pikkunen olisi masussa kasvamassa, toivottavasti tärppäisi nyt ekalla kerralla, mutta toisaalta jotenkin tuntuu että ei tärppää nyt, onko se sitten joku äidin vaisto..en tiedä.toisaalta taas ollu ihmeellisiä oireita, erillaisia..mutta onko se taas myös jokin haave.
    Niin ja oinas, sun kannattee yrittää testiä muutaman päivän päästä uudesti, koska yleensähän varmimman vastauksen saa vasta viikon päästä menkojen jäännin jälkeen..se johtuu jostain hormoonista, että joillakin positiivinen vastaus ei näy heti ja joillakin taas näkyy jo ennen menkkojen alkamis päivää..
    Ilmotelkaa jos sattuu onnistumaan =) jännätään yhdessä =) T:unelmista totta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Haaveet kaatuu?? kirjoitti:

Heippa!
Piäisi vielä viikko odottaa, testien ostamista ja yrittämistä. kp23/29-30.
Joskus tuntuu että olisin raskaana ja joskus taas tuntuu että en olisi raskaana..viikon ollut turvoksissa vatsa ja nänninkohalta arat, ja harvoin on ollut nännit pystyssä ja nyt on melkein koko ajan..Onko se raskauden ensioireita, vaiko menkkojen ensioireita??
Haluaisin todella lapsen, mutta pelottaa kamalasti jos onkin testi negatiivinen=(
Toivotaan nyt..onko teillä samoja kokomuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu