ULKOINEN Kovalevy - suosittele

Moikka,

Olen hankkimassa ulkoista kovalevyä, kooltaan 160-250 GB. Onko missään lehdessä ollut mitään testiä näistä vehkeistä(testivoittaja?)?? Kerro myös omasta kovostasi plussia ja miinuksia
37139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Myöskin LaCien onnellinen omistaja:
http://www.lacie.com/fi/products/product.htm?pid=10058

Firewire-liitännän takia valitsin tuon. Lisäksi tuossa on USB2.

Tuota asemaa voi pitää pystyssä mukana tulevan jalustan avulla tai sitten kyljellään. Todella jämäkän oloinen kotelo. Ei mikään rimpula.

Äänestä

Tietokone lehdessä oli arvostelu kovalevyistä.
Nro 4/2006
Vertailussa ei mielestäni gigan hinta ollut täysin kohdallaan, tai sitten olen nähnyt pari hyvää tarjousta.

Lidl möi hiljattain 300 gigasia ulkoisia kovoja about 185€ ja ainakin pari vuotta takuuta.

Verkkokauppa.comistakin löyti sellainen lego palikan muotoinen kovo samoihin hintoihin.

Rupesin vain miettimään, että ehkä pitäisi tutkia tarkemmin niitä siirto nopeuksia, koska uskon sen vaikuttavan hintaan melko paljon.

Olin positiivisesti yllättynyt, että ne tukee suht hyvin sitä usb 1 versiotakin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Uuno kirjoitti:

Moikka,

Olen hankkimassa ulkoista kovalevyä, kooltaan 160-250 GB. Onko missään lehdessä ollut mitään testiä näistä vehkeistä(testivoittaja?)?? Kerro myös omasta kovostasi plussia ja miinuksia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu