räjähdyksestä, eiköhän siinäkin kuski saa syytteen. maansiirtoauton lavalla olleen räjähdeainelaatikon päälle putosi kaivurista kivi ja 7 sairaalaan.
taas mainetta
tuosta friisilän
82186
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
http://www.iltalehti.fi/2006/04/24/200604244429151_uu.shtml
Ihan vain varmistaisin, että missä tuossa sanotaan räjähteiden olleen kuorma-auton lavalla?
Sisälukutaidon omaaminen ei ole pahasta.
Kyllä k-auto oli ainakin lähellä....
http://www.yle.fi/uutiset/vasen/id32847.html
Tossa iltalehden jutussa sanotaan, että kivi putosi kuorma-auton nostolaitteista kuormatessa oliskohan asia kuitenkin niin että, se kivi putos kaivinkoneen kauhasta kuorma-autoa lastatessa ?? mene ja tiedä eli tehdäänkö tässäkin taas kuorma-auton kuljettajasta median välityksellä syyllinen vai onko rikoskomisario Henrik Niklander antanut medialle tämmösen lausunnon ??
extra uutisissa ilmeni että kivi pudonnut lastattavan kuorma-auton lavalta räjähdys aineiden päälle siis oikesti kuorma-auto kuski vain uhri, kaivinkone mies ja panostaja joka vastuussa maassa olevista räjähdys aineista ja nalleista lienee vastaamassa temisistään.
sijoittanut pomminsa pikkasen väärään paikkaan. Työmaalla paukkujen pitäisi olla räjähdekaapissa turvassa tällaisilta tapahtumilta. Missää nimessä tämä ei voi olla kuljettajan syy, joka tuskin on edes tiennyt olevansa niin lähellä räjähteitä.
aiemmassa tekstissä luin n.klo12 lehden sivuja, ne on jo kuules moneenkin kertaan uusittu, kun on saatu uutta tietoa, johan noita loukkaantuneitakin on 10 tuon klo.12 arvioidun 7.n sijaan
onhan nämä asiat joka lähteessä korjattu enemmän oikeaan suuntaan.
Onko puusilmillä nyt uusi mörkö...TAPPAJANOSTURI?
Kyllä Hiiappimiehestä saadaan tarvittaessa leivottua syyllinen, sehän se oli parkkeerannut autonsa räjähteiden viereen, olisi ensin pitänyt hypätä hytistä ulos tonkimaan sitä laatikkoa, että mitäs se täältä oikein löytyykään.