Haukkuminen

Haukutaanko muita lihaviski tai jotain siihen suuntaan..? Mua haukutaan:/ Se on musertavaa..:'/
Mitä voisin sanoa niille jotka haukkuu ja naljailiee? vai onko sama olla hiljaa ottamatta asiaa kuuleviin korviin..niin oon tähän asti tehnyt..Olen seiska luokalla ja toivon että ne meidän luokan pojat joskus kasvaisivat ja menisivät itseensä..Muuttuvatko ne ajan kuluessa vähän edes aikuisemmiksi?
8414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Nyt ne vielä sanovat ihan mitä tahansa sylki suuhun tuo... ( -> ei kannata välittää!)

Muakin on haukuttu seiskaluokalla lihavaksi :(
..samoiten myös vammaiseksi ja epäluotettavaksi.

Äänestä

Se on ihan normaalia. Ei siitä kannata välittää. Mut jos se jatkuu pitkäänki nii siit kannattaa sanoo opelle. Ei kaikkien tarvi olla kukkakeppei. On kiva ku on erilaisia ihmisiä. Eikä sille voi mitää et on lihava.

Äänestä
  • on niitä ihmisiä jotka eivät koskaan aikuistu: jatkavat moista epäkunnioittavaa toimintaa toisia kohtaan.
    Lihavuudelle voi kyllä tehdä muutoksia ja paljonkin ( toki sairaudesta johtuva asia erikseen ), mutta muuttua ei koskaan tarvitse kuin vain ja ainostaaan itsensä takia, ei muiden.

    Äänestä

No minuukii on kiusattu ala-asteel... olin vaa hiljaa enkä välittän kestää.. rupesin käymää salilla ja nyt ei kiusata. Pikku hiljaa rupee tuntee vanhempii tyyppei ja jos ne viel kiusaa nii sanoo vaa kavereille nii saa ainakii kunnon opetuksen...

Äänestä
  • mä oon ala asteella ja mua haukutaan melkein päivittäin se on aivan kamalaa itsetunto on laskenut lievästi sanottuna huimasti nyt oon menny niin alas että tilasin netistä laihdutus tabletteja Ei oo hauskaa =( =( =( =(

    Äänestä

enemmänhän ruipeloita haukutaan ja kiusataan.

Äänestä

Mitä vikaa on lihavas, musta se on paljon parenpi kuin joku vi*un anorektikko laiheliini. :O :S

Äänestä

Olen abi, ylipainoinen ja minua syrjitään. Kiusattu yhdeksän vuotta. Eivät ne muutu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lihavaksi tjv.. kirjoitti:

Haukutaanko muita lihaviski tai jotain siihen suuntaan..? Mua haukutaan:/ Se on musertavaa..:'/
Mitä voisin sanoa niille jotka haukkuu ja naljailiee? vai onko sama olla hiljaa ottamatta asiaa kuuleviin korviin..niin oon tähän asti tehnyt..Olen seiska luokalla ja toivon että ne meidän luokan pojat joskus kasvaisivat ja menisivät itseensä..Muuttuvatko ne ajan kuluessa vähän edes aikuisemmiksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu