Kertokaas putiikkeja mistä löytää kauniita asuja kaasolle? Tai jos saatte esille kuvia omistanne kaasopuvuista, niin niitäkin olisi kiva nähdä ja saada vinkkejä!!!
Häälahjaideoita otetaan myös vastaan! (Persoonallisia)
Kaason asut
7
6658
Vastaukset
- kevään kaaso
Kun häiden teemaväri sekä morsiamen&sulhasen asujen värit ovat tiedossa niin eikun kauppoja kiertelemään niin eiköhän sieltä näin kesän alla löydy kaikenlaista niihin sopivaa.
- Annu_
http://www.naimakaupat.com/riisi/artikkelit/index.php?artikkeli=kaasot
Olisipa varaa ostella tuollaisia pukuja kaasolle... :) - Runeberginkadulla
..satuin huomaamaan ohi ajaessani että ikkunassa oli todella tyylikkään näköisiä juhlamekkoja esim. kaasoille !
- pakko?
Onko kaason pakko pukeutua kaason asuun, jos ei halua? Eikö tavallinen, itse valittu juhla-asu riittäisi? Mielsetäni suomalaiseen perinteeseen tuo ei kuulu, Amerikasta kopioitua turhaa hössötystä. nimim. ihan kamalia, nuo linkin takaa löytyvät puvut...
- Eräas vaan
Vastaus nimimerkille Onko: Periatteessa pakkohan ei ole tehdä mitään, mutta jos morsian esittää järkevän pukutoivomuksen ja samalla tarjoutuu maksamaan puvun (tai vuokrapuvusta puvun vuokran), on aika epäkohteliasta kieltäytyä.
Jos taas ostat pukusi itse, voit ostaa millaisen halua. Kohteliasta on kuitenkin noudattaa morsiusparin suuntaa antavia toiveita ja häiden tyyliä (esim. juhlaviin häihin aito juhla-asu ja vastaavasti laavulla vietettäviin siisti erähenkinen asu) - Minä
Olen aivan samaa mieltä kanssasi. Itse tosin kysyin kaasoltani haluaako hän itse valita jotain renompaa vai ei. Morsiustytöille on kyllä tehty ihanat prinsessamekot, mutta sekin siitä syystä että muistan miten onnellinen olisin itse ollut pikkutyttönä jos olisin moisen puvun ja kunniatehtävän saanut.=)
- toinen kaaso
Mä kysyin morsiamelta, onko sillä mitään erityisiä toiveita mun asun suhteen. Ei kuulemma ole, kunhan en pue päälleni valkoista tai mustaa. No, ne ei ihan ensimmäisenä olis ollukaan mun listalla... Aattelin, että jos jostain löytyisi housut ja pitkä jakku, niin se kävisi hyvin syyshäihin. Lahjavinkkinä (en tiedä kuinka persoonallinen tää on): jos hääpari on lähdössä häämatkalle, niin anna lahjaksi kohdemaan valuuttaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4612805Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek152645Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2691582Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.841184Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4401121Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel631098- 156960
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä41928- 56889
- 79875