digiboxi?

olen muuttanut juuri kerrostaloon jossa on satelliitti.itse en siis omistaa lautasta. nyt yllättävän tyhmä kysymys. millaisen digiboxin tarvitsen? DVB-S vai DVB-T :O
3732
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mutta varmista nyt ihmeessäisännöitsijältä.

Äänestä

No kylläpäs olet aikamoiseen taloon muuttanut, jos oma satelliittikin kuuluu varustukseen! Miltäs tuo leijuminen on alkanut maistua?

Äänestä

joissain vanhoissa taloissa näkee satelliittivastaanotto-viritelmää, jossa satelliitista kyllä vastaanotetaan digisignaalia, mutta asuntoihin välitetään analogiseksi moduloitu signaali pelkästään. silloin ei auta T, S eikä C -boksikaan. jos noin on, niin oma sisäantenni ja T-boksi on melkein ainoa vaihtoehto.

Mutta kuten tuossa jo sanottiinkin, niin isännöitsijä kyllä tietää asian paremmin. ja ellei tiedä, niin sillä on ainakin paperit josta katsoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


keitsi kirjoitti:

olen muuttanut juuri kerrostaloon jossa on satelliitti.itse en siis omistaa lautasta. nyt yllättävän tyhmä kysymys. millaisen digiboxin tarvitsen? DVB-S vai DVB-T :O

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu