hääjuomat!

kuinka paljon juotavaa menee noin 150hlön häihin. valko- ja punaviiniä, kuoharia, ja booliin kirkasta? olen lähdössä tallinnaan ja kuullut että juomat saa sieltä halvimmalla.. apua tarvitsen "kokeneita".. =) kiitos etukäteen..
21615
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tässä voit laskea:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaimoke kirjoitti:

kuinka paljon juotavaa menee noin 150hlön häihin. valko- ja punaviiniä, kuoharia, ja booliin kirkasta? olen lähdössä tallinnaan ja kuullut että juomat saa sieltä halvimmalla.. apua tarvitsen "kokeneita".. =) kiitos etukäteen..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu