Ehostetaan lasikuituvenettä.Vaihdetaan samalla uudet veneen nimitarrat.Vanhat ovat vaan jämähtäneet paikoilleen.Piukassa ovat.Millä saa helpoiten irti?
Tarrojen
8
1333
Vastaukset
- iroittanut
liima lähtee talous priillä.työn iloa
Lämmitä (hiustenkuivain tmv.) tarroja ja kun saat tarran päästä vähän alkua irti niin lämmittämällä edelleen ja vetämällä tarraa pikku hiljaa lisää irti homma hoitunee... Spriillä voit putsata pinnan puhtaaksi ennen uusien tarrojen kiinnitystä.
- Yksi vinkki
Itse otin lasikuidusta vanhat tarrat pois Xyleenillä ja oli mielestäni oikein tehokas tapa.
- sitä itteään
saa? Autotarvikeliikkeestä vai onko se jotain apteekkikamaa?
- KEPPU
sitä itteään kirjoitti:
saa? Autotarvikeliikkeestä vai onko se jotain apteekkikamaa?
Sitä saa Rautakaupoista, maaliosastoilta. Se on yleinen maalinpoistoaine, mutta varo käryjä! Älä imppaa itteäs hengiltä.
- tuollainen
KEPPU kirjoitti:
Sitä saa Rautakaupoista, maaliosastoilta. Se on yleinen maalinpoistoaine, mutta varo käryjä! Älä imppaa itteäs hengiltä.
aine tekee sille gelcoat -pinnalle?
tuollainen kirjoitti:
aine tekee sille gelcoat -pinnalle?
Vastoin mitä uskotaan on gelcoat hyvinkin resistentti näille aineille eli käyttäkää vään mutta muistakaa vahaus sen jälkeen.
Kuitenkin jos haluat irroittaa tarran niin varovaisesti käytetty lämminilmapuhaltaja lienee paras.- tarroja poistanut
LonelyBird kirjoitti:
Vastoin mitä uskotaan on gelcoat hyvinkin resistentti näille aineille eli käyttäkää vään mutta muistakaa vahaus sen jälkeen.
Kuitenkin jos haluat irroittaa tarran niin varovaisesti käytetty lämminilmapuhaltaja lienee paras.älä usko kaikkia xylenillä ei lähde kaikki liimat.tenulla lähtee tenulla voi putsata kaikkia muoveja eikä tarvitse pelätä että muovin pintaan tulee vaurioita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä681919- 1261381
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1321333- 1401064
- 101927
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten348868Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82754Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55694Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50673Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j67654