Ketjujen voiteluaineet

Markinoilla on tosi paljon erilaisia ja erimerkkisiä ketjurasvoja. Mikähän rasva olisi hyvä tai jopa paras O-rengaskejulle. Ovatko vahamaiset rasvat hyviä? Kyseessä on ns.tehokas iso pyörä.
3921
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

peräöljy on parasta. Pensselillä kohtuullisesti ja ei muuta kuin ajoa.

Äänestä

Vähimmällä vaivalla pääset kun haet motskariliikkeestä ketjusprayta. Se on myös vaivattomin keino voidella ketjut tien päällä. Silkolenen tavara ainakin on korkealaatuista ja voitti aikoinaan Biken testin ylivoimaisesti.

Vaihteistoöljy käy lyhyen matkan kaupunkiajossa, mutta lentää maantienopeuksissa pois ja huuhtoutuu helposti vesisateessa ellei pyörässäsi ole täysin koteloituja ketjuja. Mikä olisikin erikoista tänä päivänä.

Äänestä
  • Jawassa(350cc) on suljettu ketjusuojus ja sen sisällä on vaseliini,että sillee.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vitja kirjoitti:

Markinoilla on tosi paljon erilaisia ja erimerkkisiä ketjurasvoja. Mikähän rasva olisi hyvä tai jopa paras O-rengaskejulle. Ovatko vahamaiset rasvat hyviä? Kyseessä on ns.tehokas iso pyörä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu