Pienoinen ongelma:
En saa orgasmia harrastaessani seksiä poikaystäväni kanssa.Olemme olleet yhdessä jo n.2v
ja vaikka mitä on kokeiltu.
Ongelma hiukan vaivaa minua,sillä olisihan se kiva saada ilman masturbointia ja suuseksiä..
Olisiko ideoita?
PERVOT ELKÄÄ VAIVAUTUKO JA ASIALLISIA KOMMENTTEJA.
En saa orgasmia harrastaessani seksiä poikaystäväni kanssa.Olemme olleet yhdessä jo n.2v
ja vaikka mitä on kokeiltu.
Ongelma hiukan vaivaa minua,sillä olisihan se kiva saada ilman masturbointia ja suuseksiä..
Olisiko ideoita?
PERVOT ELKÄÄ VAIVAUTUKO JA ASIALLISIA KOMMENTTEJA.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Läheskään kaikki eivät pelkällä nylkytyksellä saa orgasmia. Kiihoita itse itseäsi seksin aikana, hiero klitorista joko sormin tai vibraattorilla. Ne "orgasmihermot" sijaitsevat kuitenkin ihan muualla kuin emättimessä.
olen huomannu että omaan orgasmiini vaikuttaa eniten se pään sisäinen toiminta. tunne rakkaudesta ja siitä että toinen välittää ja on lähellä. jos yhdyntä on vain pelkkä suoritus tai yritys saada orgasmi ei se tunnukkaan miltään eikä saa orgasmia.
stressi vaikuttaa myös. jos on tosi stressaantunut niin ei pysty rentoutumaan tai nauttimaan niin helposti.
minulla on ollut myös samaa ongelmaa että en saa orgasmia yhdynnän aikana, mutta se on yleensä johtunut juuri stressistä tai sitten vain on hermoillut sitä jos ei saa orgasmia. ja yksi tekijä on ollut myös se että se on ollut melkeimpä vain panemista ja tunteet on jääneet vähän vähemmälle. mutta selvitettiin tämä asia poikaystäväni kanssa.
sanoin hänelle että en tunne että hän olisi mukana siinä jutussa. syy oli tähän se että hän yritti olla saamatta itse orgasmia että minä saisin myös orgasmin.
tämän keskustelun jälkeen sänkypuuhat ovat onnistuneetkin.
kun seksiä harrastetaan rakkauden osoituksena tai että välittää toisesta, se on todella maittavaa.
Tuo kertoi jo kaiken, kun kirjoitit "Pervot älkööt vaivautuko". Noin sitä ihminen piiloviestittää!
Et saa orgasmia sen takia, koska pidät kaikkea kokeiluja pervoina. Olet estynyt.
haha.toi oli kyllä aika..hmm..Mielenkiintoista psykologiaa xD :DD En usko että kirjoittaja on estynyt,mutta seksissä ei välttämättä ole sydäntä mukana..