Michele Mercier = Angelika

Taina V

Mitä mieltä te olette ranskalaisissa Angelika-elokuvissa näyttelevästä Michele Mercieristä? Minusta hän on aivan upea. Ostin Angelika-boxin Anttilasta kun nuo klassikot on julkaistu tätä nykyä dvd:llä ja kyllä oli nostalgista katsella ne kaikki.

Kävin myös Michele Mercierin nettisivuilla ja hän on edelleen tosi hyvännäköinen vaikka ikää on jo lähes 70 vuotta.

7

1983

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Max the warrior

      Näyttelijänä ei vaan kummonen.

      Muistan kyllä miten nuorta miestä 70-luvulla kiihotti ne kaula-aukosta ulos puristautuvat...hmmm, noh menipäs nyt nostalgiseksi...

    • marikki

      Mä ostin sen boxin kans heti kun näin. Sitä ennen pistin YLE:lle vuosikaudet palautetta, että pistäisivät leffat uusinta kierrokselle.

    • Sulevi

      ja kaunis kyläkyllä.

    • Petriläinen

      Voi, Michele oli poikavuosieni märkä uni - ihan oikeasti. Minä kanssa jumaloin tuota naista ja miten upealta Michele näyttikään niissä puvuissa korsetti tiukkana ja pullat houkuttelevasti pullollaan. Ja kyllä Mercier näytteli/näyttelee siinä missä muutkin.

      Jäi kuulemma vain tuon roolinsa vangiksi, eikä saanut enää muita hyviä rooleja toisin kuin näissä leffoissa miespääosaa (arpinaama Joffreyta) näytellyt Robert Hossein, joka on Ranskassa edelleen todella kova nimi.

      • Kiimaaa..

        Minä olin taas nuorena tyttösenä ja vielä vanhempanakin ;) aivan hurmioitunut siihen arpinaamaiseen mieheen.Nyt on aivan pakko singahtaa Anttilaan ostamaan se boxi.


      • Anonyymi

        Hän valitettavasti menehtyi koronaan.


    • SuSki69

      Se on sit minunkin suunattava anttilaan ostoksille. On mielestäni yksi parhaimmista seikkailuelokuvista mitä olen koskaan nähnyt:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      160
      871
    2. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      81
      726
    3. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      56
      718
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      613
    5. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      41
      601
    6. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      60
      562
    7. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      71
      536
    8. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      527
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      515
    10. 26
      511
    Aihe