Mitä mieltä te olette ranskalaisissa Angelika-elokuvissa näyttelevästä Michele Mercieristä? Minusta hän on aivan upea. Ostin Angelika-boxin Anttilasta kun nuo klassikot on julkaistu tätä nykyä dvd:llä ja kyllä oli nostalgista katsella ne kaikki.
Kävin myös Michele Mercierin nettisivuilla ja hän on edelleen tosi hyvännäköinen vaikka ikää on jo lähes 70 vuotta.
Michele Mercier = Angelika
7
1579
Vastaukset
- Max the warrior
Näyttelijänä ei vaan kummonen.
Muistan kyllä miten nuorta miestä 70-luvulla kiihotti ne kaula-aukosta ulos puristautuvat...hmmm, noh menipäs nyt nostalgiseksi... - marikki
Mä ostin sen boxin kans heti kun näin. Sitä ennen pistin YLE:lle vuosikaudet palautetta, että pistäisivät leffat uusinta kierrokselle.
- Sulevi
ja kaunis kyläkyllä.
- Petriläinen
Voi, Michele oli poikavuosieni märkä uni - ihan oikeasti. Minä kanssa jumaloin tuota naista ja miten upealta Michele näyttikään niissä puvuissa korsetti tiukkana ja pullat houkuttelevasti pullollaan. Ja kyllä Mercier näytteli/näyttelee siinä missä muutkin.
Jäi kuulemma vain tuon roolinsa vangiksi, eikä saanut enää muita hyviä rooleja toisin kuin näissä leffoissa miespääosaa (arpinaama Joffreyta) näytellyt Robert Hossein, joka on Ranskassa edelleen todella kova nimi.- Kiimaaa..
Minä olin taas nuorena tyttösenä ja vielä vanhempanakin ;) aivan hurmioitunut siihen arpinaamaiseen mieheen.Nyt on aivan pakko singahtaa Anttilaan ostamaan se boxi.
- Anonyymi
Hän valitettavasti menehtyi koronaan.
- SuSki69
Se on sit minunkin suunattava anttilaan ostoksille. On mielestäni yksi parhaimmista seikkailuelokuvista mitä olen koskaan nähnyt:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä911929Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2781761Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3051560Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1801442Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em881038- 511007
- 56977
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56968- 67944
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40941