Saab Montecarlo 850

Löytyykö monta suomesta, minkä arvoisia ovat? Olisi yksi vm.-66 tiedossa sopuhintaan (mielestäni), kannattaako hankkia? Muistelisin että valmistettu vain 600kpl? pitääkö paikkaansa?
Mistä saisi tietoa parhaiten?
3335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuskin löytyy suomesta montaa, tosin ehkä jopa paremmin suomesta ja ruotsista kuin jostain keskieuroopasta. Todella harvinainen (aitona) ja muutenkin korimalli on persoonallinen ei tule enää vastaan joka päivä 96-koppasia saabeja.

Äänestä

Suomen tilanteesta ei ole tietoa, mutta esim. Britanniassa Sport/Monte Carlo näytään listattavan huippukuntoisena 5500 punnan arvoiseksi (karkeasti n. 9000 e). Toisaalta heikkokuntoisen entisöintiaihion hinnaksi ei ilmoiteta kuin 600 puntaa (n. 1000 e)

Lisätietoja saattaa löytyä esim:
http://www.classicsaabracing.com/
http://www.saabclub.fi/

Oletko muuten koskaan kuullut internetin hakupalvelimista kuten www.google.com? ;)

Äänestä

SAAB MONTECARLOA OLISI KIVAA AJAA

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uoti kirjoitti:

Löytyykö monta suomesta, minkä arvoisia ovat? Olisi yksi vm.-66 tiedossa sopuhintaan (mielestäni), kannattaako hankkia? Muistelisin että valmistettu vain 600kpl? pitääkö paikkaansa?
Mistä saisi tietoa parhaiten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu