on astran G-mallin metrosportilla ja sportilla vai onko mitää muuta kuin merkki....?
mitä eroa
tietämätön..?
5605
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei mitään eroa vain merkki ja sisustuskankaissa taisi olla jotain pientä eroa, laajempi valikoima metrosportilla, muuten täysin identtiset.
Mun -99 vuoden Metrosportissa sisustassa eroja "mm matot on huopaa" pieni etulippa ja maskin ritilässä ei ooppelin merkkiä,helmat on korinväriset,alustaan on jo tehtaalla asennettu 30mm alusta sarja,nahka ratti (saatto olla valittava lisävaruste)
Onhan metrosportissa ainakin madallukset, korisarjat ja pörisevä takavaimennin
On munkin 2.0 Sportissa 20mm tehdasmadallus, korinväriset helmalistat etulippa ja pörisevä (alta vuosi sitten vaihdettu) takapönttö :)
..tekee Metro-Auto luodakseen MetroSportin
- Steinmetzin etuspoileri, takaspoileri ja maski
- Remuksen takapönttö
- H&R -35mm alustasarja eli 15mm matalampi kuin vakio sportti
- Helmat korinväriksiksi maalattuna (mustat vakiona)
- Anteran 17" vanteet 215/40 renkailla
- Lukkomutterisarja
Etuspoileri on muovia, eli ei heti rapsahda palasiksi kuten lasikuituisilla on tapana. Noita Steinmezin osia saa sutiin kautta. MetroSport paketin hinta oli aikoinaan Caravaniin 3495€ (Ohjehinta 4890€).