pidetäänkö ostajia

kun merkkiliikkeet kehtaavat pyytää 2003-mallin Corolloista 1,6 Terra 5d, joilla ajettu 60-70 tkm vielä 20keuroa. Näin ainakin tapahtuu pk-seudun Toyota-liikkeissä.
41772
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

autokauppahan yrittää tehdä bisnestä. Sehän ei
jääkkään aina yritykseksi. Ikävä kyllä .

Äänestä

Olen itsekin katsonut käytettyjen Corollien hintoja ja tulin siihen tulokseen, että ostan uuden. Onkohan käytettyjen hinnat juuri sen takia korkealla, että saataisiin myytyä uusia, vai onko näissä käytetyissä enemmän tinkivaraa...

Äänestä
  • Käytettyjen hinnoissa on tinkivaraa todella reilusti, jopa kymmeniä prosentteja. Testattu on.

    Äänestä

yleensäkin pahasti yli hinnoiteltuja toyota liikkeessä,mutta muista liikeistä saattaa saada kohtuu hintaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


idiootteina kirjoitti:

kun merkkiliikkeet kehtaavat pyytää 2003-mallin Corolloista 1,6 Terra 5d, joilla ajettu 60-70 tkm vielä 20keuroa. Näin ainakin tapahtuu pk-seudun Toyota-liikkeissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu