Olen muutamaan otteeseen käynyt meininkiä katsomassa ja kuuntelemassa ja voin sanoa,että kylläpäs on muuten "mahtavaa" muutaman henkilön ylläpitämää pienen sisäpiirin meininkiä ja em. piirin "löllöttely"paikka..En voi muuta sanoa.
Suomen - eQSO
Checker
175009
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
http://testi2.titanix.net/eqso/ tuolta enempi tietoo..
Toi suomen eQSO touhu on mennyt niin päin seinää kuin vaan voi mennä. Muutama henkilö terrorisoi mielivaltaisesti käyttäjiä ja yleinen p:kan jauhaminen,kiroilu,valehtelu ja löllöttäminen on P E E L O I L U A niin kuin joku totesi,se on muuten rikoillista. Linkin hoitaja ei taida olla ihan perillä radiolaista kuten ei myöskään se pieni sisärinki joka siellä terrorisoi.Esim.Pemaripuhelimilla höpisevät lapset käsketään painua v:tuun. Onko ihan pakko vallata kaikki kanavat. On meinaan niin pieni sisäpiiri että teille riittää yksi linkkikanava. CB-linkkejäkin on niin ettei normaalia länkkytoimintaa voi harrastaa enään lainkaan.
Vähän seuraillut ja kuunnellut, niin eräskin tyyppi on siellä ihmetyttänyt käytöksellään, lähinnä siis kiroilullaan ja muutenkin sikamaisella käytöksellään, kaveri nääs luulee olevansa paikan kingi, ja että paikan säännöt eivät häntä milläänlailla koske, ja että hän saa tehdä siellä mitä haluaa.
Häiriköinti ilmenee mm. äänekkäällä röyhtäilynä ja kait jopa mikrofoniin (,onhan kyseessä jonkinmoinen radioharrastajien "keskustelu, eli NETTIKUSOILUpalsta") piereskelylläkin,joka nyt ei liene mikään ihmekkään jos ylimääräistä kaasua kertyy kun tyyppi tuntuu kittaavan päivätpitkät kaljaa ja sitten kaljapieruissaan tarttuu kaikkien juttuihin, jotka sattuvat jotain vähänkin sanomaan.
Tuollaisia öykkäreitä nyt vähiten minnekkään tuollaiseen paikkaan viimeisenä tahtoo tuskin kukaan, joutaisi antaa moiselle potku perseelle ja paikan "portit" perässä säppiin lopullisesti koko tyypille jos minulta mielipidettä asiasta kysyttäisiin, sillä tuollainen käytös ei ole mitenkaa sopivaa ylipäätänsä mihinkään, mahtaa muijallansakin olla moisessa kusipäässä kestämistä.
EHDOLLA VUODEN OHJELMAKSI
Kuka poistaa, ja millä valtuuksin, tähän asiaan tulleita kommentteja
Ei saa Kehottaa ketään rikokseen tai väkivaltaan
Linkittää tiedostoihin tai sivuille, jotka sisältävät ihmisiin tai eläimiin kohdistuvaa väkivaltaa
Kirjoittaa rasistisia tekstejä, rasistiset ilmaukset ovat ehdottomasti kiellettyjä
Kirjoittaa tai kuvata karkeaa pornografiaa
Markkinoida tai mainostaa tuotetta tai palvelua
Massapostittaa puheenvuoroja tai lausuntoja
Mielenkiinnolla odottelen vastausta, mitä sääntöä on rikottu, joka antoi perusteen poistaa viesti
Suomen kansa kaikkineen on tosipieni, ja aina, ihan joka kerta tulee paha mieli ja paskanmaku suuhun kun nämät olemattomat riitelevät, vain keskenään, ollen näinollen ihankin vaarattomia lampaita kansainvälisissä kisoissa
Tosivanha viidakkonorsujen sanonta "kun kulkee nenä edellämenevän pe..eiku hännässä, ei eksy, mitä nyt välillä haisee"
Olemme me suht"koht normaalit vähemmistönä, aivan pian omassa maassamme, voidaankos me sitte mitään, oikeen rasistiakaan olla, ku me vaan moititaankin vain itseämme
Tosi moni suomessa on yksin ystävänpäivänä, toisille se on oma valinta, kun ei mikään vaihtoehto käy omalle, itselle..he olkoonkin yksin. Monta on meitä jotka, haluais olla jollekin ihmiselle tarpeellisia, ja monta on meidän kaipaajaa...BÖ haps
Kuin "semmosta peliä"..
juu kyllä saisi olla vaihtoehtoja eqso:lle enemmän avoimia sivustoja kyllä saisi olla.mikäli yhet pimenee olisi aina vara käytössä.en kylläkään ihmettele tota touhua nyt sen ymmärrän kyllä jos on pimennetty.silloin eri tahot asialla.ei noista ulkolaisista saa mitään tolkkua.pitää olla suomalaisia linkkejä.
ÄÄh...serveri tilttas
hei onko taas serveri mennyt sököksi aika outoo kun ei pelaa nuo linkitykset lainkaan.porin eqso on nyt pimeenä kai mennyt pimeeksi.
Hei hei
nyt on mennyt ihan pimeeksi tuo eqso? ei toimi vai enää.
Hei!
Uutuuden viehätys mennyt? Keksikää ideoita lyökää päät yhteen ja jos ei kiinnosta kuunnella paskan jauhaamista niin olkoot pois linjalta. Suomen ensimmäinen eQSO serveri oli Vaasassa, se ainoa järjellinen paikka, josta syntyi itse asiassa kaksi muuta serveriä suomeen. Tämän johdosta Vaasan silloinen eQSO serverin käyttäjä kunta jakautui kahteen ryhmään, joista toinen osapuoli lopetti kokonaan eQSO serverin käytön ja siirtyi käyttämään serveriä joka on ominaisuuksiltaan kehittyneenpi. Käyttäjiä kumminkin on suomen alueella ihan riittävästi, mutta kuka tai ketkä tämän systeemin aloitti suomen alueella on jäänyt käyttäjäkunnalta täysin pimentoon. Ajetelkaa niin eQSO:n ja FRN - serverin käyttäjät jos ylläpitäjä saisi edes muutaman kiitoksen eikä vittuilua taustalta niin varmasti järjestelmä kehittyisi jokaisen sitä käyttävän henkilön kohdalta varmasti. Mutta toivottavasti tämä herättäisi hieman omantunnon tuskia ilman ajatusta " mitä helvettiä? " koska olemme kuitenkin kaikki samaa radioharrastajien suurta väkeä napaan katsomatta!.
Metkaa touhua tuo 29-30.12.-07 välinen yö tuolla em. paikassa. Yö oli varsinaisen "sähköisesti (Alkon tuotteiden avustuksella) ladattu" ja meininki oli sitten sen mukaista, eli välillä varsin räväkästikin purkautuvaa kun muutamat innostuivat, kuka vähemmän ja kuka enemmän siellä kännipäissään kinaamaan. Olisi kyllä alkolukko tuonnekin ihan paikallaan, kertapa kun kaikki jutut menevät netin kautta ihan vaikka ympäri maailmaa .. ;))