Eli voiko vasemmassa kivespussissa oleva suonikohju olla syynä lievään potenssi häiriöön?
VOIKO OLLA?
ccc.
2459
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Suonikohju kivespussissa on melko tavallista, ja yleensä se on juuri vasemmassa pussissa. Suonikohju ei yleensä vaadi mitään toimenpiteitä. Näin minulle kerrottiin kun tutkitutin omat kohjuiset pussini. Jos erektiohäiriö vaivaa niin mene käymään lääkärissä, sieltä saat lääkkeet ja voit vaikka näyttää pussitkin jos kohjut huolestuttaa.
Meillä oli aikanaan vaikeuksia lapsensaannissa sperman heikon laadun takia. Eläviä siittiöitä oli liian vähän. Vasen pussi kolottelikin joskus.
Minulle tehtiin alavatsaan siisti viilto, otettiin kohjusuonet esiin, solmittiin ne ja annettiin luonnon hoitaa loput. Tämä tarkoittaa, että kohjusuonet kutistuivat pois ja uusia suonia syntyi tilalle. Kiveksen ulkonäkö palautui normaaliksi.
Tämä oli yksi elämäni vapauttavimmista paranemiskokemuksista. lääkärin lausuman mukaan se oli joka tapauksessa vika, joka piti hoitaa.
Minulla kohju ei kylläkään aiheuttanut erektiohäiriöitä, mutta arvelutti lähestyä naista kiveksen ulkonäön takia.