Heips,
Kaipaisin kokemuksia Maltan hotelleista. Ollaan lähdössä lokakuussa Finnmatkojen kautta ja mietitään nyt Intercontinentalin ja Waterfrontin välillä. Onko kellään kokemuksia noista hotelleista? Kiitos jo etukäteen :).
waterfront/intercontinental
4
992
Vastaukset
- Rory
Hei, En ole ollut noissa hotelleissa asiakkaana, mutta sijainnista yms. voin sanoa jotain. Intercontinental on hienon oloinen, olen käynyt molemmissa hotelleissa auloissa. Tosin Waterfrontkin vaikuttaa kivalta. Intercontinentalin yhteydessä on Maltan parhaimpiin kuuluva kuntosali, jossa on uima-allas, spinning, aerobick, joogaa, kiipeilyseinä, ja squash-tilat. Hotellin vieressä on iso elokuvateatteri, keilailusali ja ostoskeskus. Myös kasino on lähellä.
Waterfront on sitten Slieman puolella, rantakadulla. Siitä on lyhyt matka Slieman kaupoille ja ravintoloihin. - menossa ollaan
Olisi hauska kyllä kuulla suomalaisten mielipiteitä Intercontinentalista, mutta ainakin www.tripadvisor.com:ista löytyy arvioita.
- -siellä ollut-
Voin suositella kyseistä hotellia. Oltiin siellä viime vuoden puolella. Oli kyllä hintansa arvoinen :) Aivan upea kokemus. Hotellin sijainti on hyvä, ja vaikka siinä ihan nurkan takana on vilkas "baarikatu" niin äänet ei kuulu huoneisiin. Eikä siitä oo mikään hirvittävä matka Sliemaan ostoksille. Me mentiin bussilla kun se oli niin edullista ja kätevää.
Hotellin henkilökunta oli asiallisia ja ystävällisiä. Ja hotellin aamupala oli todella monipuolinen!! Tuntui,että oli kyllä huomioitu kaiken maailman kansalaiset.. :)
Tossa oli nyt ekana mieleen tulleet jutut.. Kumpaan hotelliin sitt päädyttekin niin; hyvää matkaa!! Nauttikaa Maltasta! - Miss Munich
Heips,
käytiin pari vuotta sitten maltalla ja oltiin Waterfrontissa. SUOSITTELEN! Hotellista on loistoyhteydet joka paikkaan, ja se on tosi hieno talo. Pyydettiin merenpuolelle huonetta, päätettiin että katumelu ei haittaa - ja se oli hyvä valinta. Oli makeeta istua partsilla lepuuttelemassa väsyneitä jalkoja ja tarkkailla rannan meininkiä. Jos mennään maltalle uudelleen niin varmasti taas Waterfronttiin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun694979KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1893891- 1943764
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?783339Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo503009- 252014
- 241991
- 1881888
- 301706
HULLU MERSU KUSKI LIIKKEELLÄ
Onko kukkaan pannu merkille shamppanjan väristä w211 mersua josta puuttuu taka puskuri, ajelee hirveitä nopeuksia keskus991437